قانون جدید اقامت دانشجویی ترکیه ✔️ مدارک لازم، هزینه، تمدید اقامت دانشجویی ترکیه

دانشجویان بین المللی که با مجوز اقامت دانشجویی ترکیه به مدت 4 سال دوره دانشجویی خود را می گذرانند باید پس از فارغ التحصیلی نوع دیگری از اقامت را درخواست کنند.

اقامت دانشجویی ترکیه
اقامت دانشجویی ترکیه

 

قانون جدید اقامت دانشجویی ترکیه

علاقه مندان دریافت اقامت دانشجویی ترکیه باید درخواست خود را در کنسولگری و یا سفارت ترکیه اعلام کنند. اخذ ویزای دانشجویی ترکیه براساس قانون جدید در حدود 2 ماه زمان می برد. دانشجویانی که از دانشگاه های ترکیه پذیرش دریافت کرده اند پس از دریافت نامه پذیرش می توانند با توجه به قانون جدید اقامت دانشجویی ترکیه اقدام نمایند.

رد شدن اقامت دانشجویی ترکیه

یکی از دلایل رد شدن اقامت دانشجویی ترکیه ماده 39 است. به بیان ساده می توان گفت اغلب پرونده های مربوط به درخواست اقامت دانشجویی ترکیه که براساس ماده 39 رد می شوند به این دلیل است که متقاضی تحصیل در ترکیه نتوانسته است اداره مهاجرت را قانع کند که قصد او از مهاجرت به ترکیه ادامه تحصیل است.

برای مثال اگر درخواست اقامت توریستی ترکیه متقاضی به تازگی رد شده است و بدون اقدامات مناسب برای اقامت دانشجویی ترکیه اقدام نماید احتمال رد شدن ویزای تحصیل در ترکیه افزایش می یابد. همچنین براساس تجربیات موفق در موسسه مهاجرتی کارینا احتمال اینکه درخواست اقامت دانشجویی ترکیه برای مقاطع کارشناسی به پایین رد شود، بیشتر است.

 

پرسش های رایج درباره اقامت دانشجویی ترکیه

مدت زمان دریافت اقامت دانشجویی ترکیه چقدر است؟

اخذ اقامت دانشجویی ترکیه در اغلب موارد 2 ماه طول می کشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا