ثبت شرکت در هلند و اقامت | مراحل و هزینه ثبت شرکت هلند

ثبت شرکت در هلند شرایط ویژه ای برای اخذ اقامت در این کشور ایجاد می کند. در این مقاله به بررسی مراحل، هزینه و نحوه ثبت شرکت در کشور هلند به عنوان عضو مهمی از کشورهای اتحادیه اروپا می پردازیم. در این راستا جدیدترین تغییرات قوانین ثبت شرکت های تجاری در هلند در سال 2023 – 2024 و برخی از مهمترین نکات مرتبط با مراحل طریقه ثبت شرکت در هلند مطرح می شوند.

مراحل ثبت شرکت در هلند
مراحل ثبت شرکت در هلند

 

مراحل ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند دارای دو مرحله کلی است:

 1. آماده سازی مدارک
 2. کارهای اداری مربوط به اتاق بازرگانی هلند (KVK)

KVK برگرفته از کلمات Kamer van Koophandel در زبان هلندی است. معادل انگلیسی این عبارت Netherlands Chamber of Commerce یا اتاقل بازرگانی کشور هلند است. آدرس سایت این مجموعه به صورت https://www.kvk.nl است.

مدارک ثبت شرکت در هلند

مدارک ثبت شرکت در هلند
مدارک ثبت شرکت در هلند

مراحل ثبت شرکت هلندی در KVK

 1. تکمیل فرم ها
 2. اخذ نوبت مراجعه در KVK
 3. ارایه فرم ها و مدارک مربوطه
 4. ارایه قرارداد اجاره
 5. پرداخت هزینه ها
ثبت شرکت هلندی در KVK
ثبت شرکت هلندی در KVK

در ادامه مراحل ثبت شرکت ممکن است یکی از دو حالت زیر اتفاق بیفتد:

 1. قصد استخدام پرنسل دارید
  موارد مربوط به امور مالیاتی باید انجام شوند
 2. قصد ثبت شرکت دارید
  موارد مربوط به ثبت شرکت باید انجام شوند

دریافت خدمات شهروندی و امکان انجام فعالیت های اقتصادی یکی از نحستین مراحل ثبت شرکت در هلند است. شماره خدمات شهروندی هلند که BSN نامیده می شود یک شماره شخصی و منحصر به فرد است که به افراد اختصاص داده می شود.

سایت کاریابی هلند

 

قوانین انتخاب نام شرکت در هلند

برای ثبت شرکت در هلند باید یک نام تجاری برای تجارت هلندی خود انتخاب کنید. انتخاب نام تجاری یک مرحله مهم در فرآیند ثبت کردن شرکت در کشور هلند است.

4 قانون ثبت نام تجاری شرکت در هلند

برخی از اصلی ترین نکات و قوانین انتخاب نام شرکت در هلند عبارتند از:

 1. تصور نادرستی برای مخاطب ایجاد نکند.
 2. نام تجاری مورد توسط شرکت دیگری استفاده نشده باشد.
 3. شباهت زیادی به کسب و کارهای دیگر نداشته باشد
 4. شامل کاراکترهای خاص مثل ! * # /. و … نباشد.

ثبت شرکت در هلند و اقامت (ثبت شرکت در هلند اقامت)

با ثبت شرکت در هلند و اقامت قانونی در این کشور شما می توانید از امتیازاتی مثل داشتن حساب بانکی بین المللی بهره مند شوید.
در اغلب کشورهای دنیا بسیاری از شرکت ها به صورت مسئولیت ثبت می شوند. ثبت شرکت در هلند انواع مختلفی دارد. برای مثال در هلند به نوع از شرکت ها آن “Besloten Vennootschap met beperkte aansprakelijkheid” یا به اختصار BV گفته می شود. لازم به ذکر است که برای راه اندازی یک شرکت در هلند، داشتن ملیت هلندی (یا اتحادیه اروپا) ضروری نیست.

شرکت های ایرانی در هلند

بسیاری از شرکت های بزرگ که بنیان گذاران آن از کشورهای مختلف مثل ایران هستند در هلند قرار دارد. از جمله شرکت های ایرانی در هلند، ایران ایر است. دفتر IranAir در هلند در آمستردام قرار دارد. در جدول زیر برخی از بزرگترین شرکت های جهان که دفتر مرکزی آن ها در هلند قرار دارند معرفی شده اند.

نام شرکت ثبت شده زمینه فعالیت شرکت محل دفتر اصلی شرکت در هلند
Stellantis * تولید خودرو آمستردام
Airbus هوافضا لايدن
Philips لوازم الکترونیکی آیندهوون

* شرکت Stellantis از ادغام شرکت ایتالیایی آمریکایی خودروسازی فورد و کرایسلر و گروه PSA کشور فرانسه ایجاد شده است.

ویزای تمکن مالی هلند و ثبت شرکت هلندی

بسیاری از افراد به دنبال ویزای تمکن مالی هلند و راه اندازی یک تجارت در ابن کشور هستند. در هلند بازارهای بسیار جذابی برای هر کالاها و خدمات متنوع وجود دارد. ارایه طرح های تشویقی مالیاتی و پروسه راه اندازی از مزایای ثبت شرکت در هلند هستند.

ثبت شرکت تجاری در کشور هلند

ثبت شرکت تجاری در کشور هلند به دلیل موقعیت استراتژیک، اقتصاد قوی و فضای مطلوب کسب و کار در هلند یکی از اهداف فعالان حوزه اقتصادی و کسب و کار هستند. اتاق بازرگانی هلند Kamer van Koophandel یا به اختصار KVK مسئول ثبت رسمی شرکت ها و موسسات تجاری ارائه اطلاعات به آن ها است.

ثبت شرکت تجاری در کشور هلند
ثبت شرکت تجاری در کشور هلند

هزینه ثبت شرکت در هلند

برای ثبت شرکت در هلند یا ثبت یک سازمان هلندی جدید در پرتال ثبت نام تجاری هلند (Handelsregister)، یک بار هزینه پرداخت می شود. هزینه ثبت شرکت برای کارآفرینان در هلند مشمول کسر مالیات است. در سال 2023، کارمزد ثبت شرکت در هلند 75 یورو است. از 1 ژانویه 2024، کارمزد ثبت کردن شرکت هلندی 80.10 یورو خواهد بود.

آگاهی از هزینه ثبت شرکت در هلند و سیستم مالیاتی این کشور بسیار مهم است. برای شماره شناسایی مالیاتی هلند (BSN) و در صورت وجود، شماره مالیات بر ارزش افزوده (VAT) ثبت نام کنید. با قوانین مالیاتی هلند آشنا شوید و برای بهینه سازی استراتژی مالیاتی خود با یک مشاور مالیاتی مشورت کنید.

زمان پرداخت هزینه ثبت شرکت هلندی

هزینه ثبت شرکت هلندی زمانی پرداخت می شود که:

 1. یک شرکت یا سازمان برای اولین بار در دفتر ثبت مشاغل هلند ثبت می شود.
 2. یک راه‌ اندازی مجدد، تصاحب، تقسیم یا ادغام که باعث ثبت نام جدید در دفتر ثبت کسب و کار با یک شماره KVK جدید می‌شود.

ویزای ثبت شرکت در هلند

برای دریافت ویزای ثبت شرکت در هلند بسیار مهم است که موارد مربوط به انجام فعالیت های مالی را به طور کامل رعایت کرده باشید. به عنوان مثال، سوابق مالی شرکت را به طور دقیق حفظ نمایید. برای انجام این کار بهتر است از یک کارشناس مسلط به تهیه گزارشگرهای مالی و قوانین مالیاتی استفاده نمایید. کارشناسان کارینا در این مرحله نیز همراه شما هستند.

روش ثبت شرکت در هلند

همانطور که گفته شد شرکت ها در هلند انواع مختلفی دارند. برخی دیگر از حالت های مختلف ثبت شرکت در هلند عبارتند از:

 • BV (Besloten Vennootschap) شرکت هلندی سهامی خاص
 • NV (Naamloze Vennootschap) شرکت هلندی سهامی عام
 • Stichting
 • Eenmanszaak
 • VOF (Vennootschap onder Firma)
 • Vereniging
 • CV (or Commanditaire Vennootschap)
 • Maatschap
 • Vereniging

روش ثبت شرکت در هلند متناسب با نوع شرکت انتخاب شده مراحل متفاوتی خواهد داشت. برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره انواع ثبت شرکت در هلند می توانید با کارشناسان مجرب کارینا در دپارتمان مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند تماس بگیرید.

مهاجرت تضمینی به هلند از طریق کار

وکیل ثبت شرکت در هلند

با استفاده از خدمات وکیل ثبت شرکت در هلند مجموعه کارینا می توانید با خیال آسوده اقامت هلند از طریق ثبت شرکت را به دست بیاورید. اگر به یک دفتر فیزیکی برای شرکت خود نیاز دارد حتما نسبت به قوانین مربوط به قراردادهای اجاره آگاهی کامل داشته باشید.

وکیل ثبت شرکت در هلند همچنین به شما کمک می کند تا در صورت نیاز به استخدام افراد، مطابق جدیدترین قوانین کار هلند در سال 2023 – 3024 تمامی نکات مربوط به قراردادهای کاری، کمک های تامین اجتماعی و مزایای کارکنان را رعایت نمایید.

شما باید بتوانید از حقوق مالکیت معنوی شرکت خود محافظت نمایید. برخی از نمونه های مالکیت معنوی عبارتند از:

 • علائم تجاری
 • ثبت اختراع
 • حق چاپ

طریقه ثبت شرکت در هلند

رعایت الزامات قانونی مربوط به کسب و کار ها در هلند ضروری است. متناسب با زمینه فعالیت شرکت ثبت شده، ممکن است به مجوزهای  خاصی نیاز داشته باشید. برای مثال، اغلب شرکت های فعال در زمینه مراقبت های بهداشتی یا خدمات غذایی نیازمند دریافت تاییدیه از مراجع مربوطه هستند.

یک حساب بانکی تجاری در بانک های کشور هلند، نکته مهمی برای مدیریت امور مالی و انجام دریافت ها و پرداخت‌ها است. ثبت شرکت در هلند و افتتاح حساب بانکی فرصت های زیادی را برای کارآفرینان بین المللی فراهم می کند.

ثبت شرکت در هلند
ثبت شرکت در هلند

 

کلام پایانی

کشور هلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است. از نظر جغرافیایی هلند از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از شمال و غرب با از طریق دریای شمال (Noth Sea) با انگلستان همسایه است.

ثبت شرکت در هلند اگر با آگاهی کامل انجام نشود چالش هایی قابل توجه را به همراه خواهد داشت. در این مقاله با عنوان ثبت شرکت در هلند و اقامت | مراحل و هزینه ثبت شرکت هلند سعی شد تا نگاهی اجمالی به نکات مهم مراحل و مزایای ثبت کردن یک شرکت تجاری در هلند داشته باشیم. برای دریافت یک مشاوره حرفه ای براساس جدیدترین مقررات این کشور تنها کافی است با کارشناسان کارینا تماس بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید یک سرمایه گذاری تجاری موفق در قلب اروپا داشته باشید.

 

سوالات رایج درباره ثبت شرکت در هلند

هزینه ثبت شرکت در هلند چقدر است؟

در سال 2023، کارمزد ثبت شرکت در هلند 75 یورو است. از 1 ژانویه 2024، کارمزد ثبت کردن شرکت هلندی 80.10 یورو خواهد بود.

معنی KVK در مراحل ثبت شرکت هلند چیست؟

KVK اتاقل بازرگانی کشور هلند است که در زبان هلندی به آن Kamer van Koophandel می گویند. معادل انگلیسی KVK در مراحل ثبت شرکت هلند در انگلیسی Netherlands Chamber of Commerce است.

 

‫25 دیدگاه ها

 1. این امکان وجود داره که با ویزای استارتاپ هلند وارد کشور شد و بعدش برای ثبت شرکت در هلند و اقامتش اقدام کرد؟

 2. قوانین ثبت شرکت در هلند با قوانین ثبت کردن شرکت تو کشورهای دیگه عضو اتحادیه اروپا یکسانه؟

 3. ممنون از مطلب خوبتون
  به خصوص اتاق بازرگانی هلند KVK در ثبت‌ نام تجاری شرکت در هلند و Handelsregister

 4. سلام
  هم من یه جا خوندم که 29 هر شرکتی که بخواد تو کشو هلند ثبت بشه باید تو اتاق بازرگانی هلند KVK در ثبت‌نام تجاری Handelsregister ثبت‌ بشه و این کار و ۷۵ یورو هزینه داره درسته؟.

 5. سلام
  بنده می خواستم شرایط ثبت شرکت در هلند را بیشتر بدانم
  با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟

 6. سلام عرض میکنم خدمتتون. بابت منتشر کردن این مقاله از سایت کارینا تشکر میکنم. مقاله‌تون خوب و کامل نوشته شده بود. مقاله‌ای هم در خصوص ثبت شرکت تو سایت دیگه ای مطالعه کردم که نویسنده دیگری داشت. اون مقاله هم به موضوعات و موارد جالبی اشاره کرده بود که میتونه براتون مفید باشه. بنابراین، من خوندن هر دو مقاله رو بهتون پیشنهاد میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا