همه چیز درباره مهاجرت تحصیلی به هلند ✔️ مراحل، وکیل، هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به هلند و یا کارآموزی و کار در این کشور هستید به اجازه اقامت (residence permit) نیاز دارید. یکی از نکات مهم مهاجرت تحصیلی به هلند این است که موسسه آموزشی که دانشجو قصد تحصیل در آن را دارد برای او درخواست اجازه اقامت می دهد. طبق قوانین هلند، دانشجو نمی تواند برای اجازه اقامت خود اقدام کنید.

مهاجرت تحصیلی به هلند
مهاجرت تحصیلی به هلند

یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی حرفه ای در هلند که در زبان هلند hoger beroepsonderwijs یا به اختصار HBO نامیده می شود تنها در صورتی می تواند درخواست مجوز اقامت و مهاجرت تحصیلی به هلند را ارایه کند که توسط IND اسپانسر شده باشد.

همه چیز درباره مهاجرت تحصیلی به هلند

طول دوران تحصیل از نکات مهم همه چیز درباره مهاجرت تحصیلی به هلند است. اگر مدت زمان مهاجرت تحصیلی به هلند 90 روز یا کمتر است، به ویزای اقامت کوتاه (short stay) یا ویزای شینگن (Schengen visa) نیاز دارید. اما اگر طول دوره تحصیل در هلند بیش از 90 روز است ویزای ورود (entry visa) که MVV نامیده می شود و اجازه اقامت که VVR نامیده می شود مورد نیاز است. برای مشاهده جزییات درخواست های مرتبط با مهاجرت تحصیلی به هلند می توانید فایل Coming to study in the Netherlands را از سایت دولنی این کشور مشاهده نمایید.

درخواست اجازه اقامت برای سال تحصیلی به عنوان یک مهاجر با تحصیلات عالی و جویای کار

مجوز اقامت برای یک سال تحصیلی برای مهاجران با تحصیلات عالی و جویای کار در هلند در تاریخ 1 مارس 2016 اجرایی شده است. این اجازه اقامت برای موارد زیر در نظر گرفته شده است:

  • دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در هلند
  • دانشجویان بین المللی که از یک دانشگاه معتبر در خارج از هلند فارغ التحصیل شده اند
  • محققان علمی غیر هلندی که در هلند فعالیت تحقیقاتی داشته داده اند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا