کار در انگلیس برای ایرانیان | شرایط کار در انگلستان 2024

کار در انگلیس یک هدف جذاب برای بسیاری از افراد در سراسر جهان است. ویژگی های تاریخی و فرهنگی متنوع و اقتصاد قوی انگلستان، این کشور را به مقصدی جذاب برای پیشرفت شغلی و رشد شخصی تبدیل کرده است. در این مقاله از موسسه مهاجرتی کارینا جنبه های مختلف کار در انگلیس و به ویژه شرایط کار در انگلستان را مطابق با جدیدترین تغییرات سال 2024 بررسی می کنیم.

فهرست عناوین

کار در انگلیس
کار در انگلیس برای ایرانیان

بازار کار در انگلیس برای ایرانیان

مبحث کار در انگلیس برای ایرانیان ابعاد گوناگونی دارد. انگلستان دارای بازار کار متنوع و به نسبت پر رونقی است که افراد متناسب با میزان مهارت و تجربه خود می توانند از آن بهره مند شوند. انفورماتیک، امور مالی، مراقبت های بهداشتی و بیمارستانی، فعالیت های هنر برخی از ظرفیت های بازار کار در انگلیس برای ایرانیان هستند.

کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری کارینا آماده پاسخگویی و ارایه خدمات مشاوره ای تخصصی در زمینه کار در انگلیس به شما عزیزان هستند.

 

پایه حقوق کار در انگلستان در سال 2024

براساس آمار اعلام شده در سایت رسمی دولت انگلستان از تاریخ 1 آپریل سال 2024 پایه حقوق کار در انگلیس (Minimum wage rates for 2024) به صورت زیر است:

گروه سنی پایه حقوق به پوند (حداقل دسمتزد) درصد افزایش به پوند میزان افزایش
افراد 16 تا 17 سال 6.40 £ 1.12 £  21.2%
افراد 18 تا 20 سال 8.60 £ 1.11 £ 14.8%
افراد بالای 21 سال 11.44 £ 1.02 £  9.8%

حداقل دستمزد در انگلیس

در جدول بالا علاوه بر پایه حقوق و حداقل دستمزد میزان افزایش آن در سال 2024 به نسبت سنوات گذشته نیز اعلام شده است.

پردرآمدترین شغل ها در انگلستان

در دو ویدیو زیر 10 مورد از پردرآمدترین شغل ها در انگلستان معرفی شده است.

ده مورد از مشاغلی که به عنوان پردرآمد ترین عناوین لیست کار در انگلیس قرار گرفته اند.

 

رشته های پولساز در انگلیس

کارفرمایان اغلب از داوطلبان کار در انگلیس می خواهند که مدارک، گواهینامه های مربوطه و به طور کلی سوابق مرتبط شغل درخواستی خود را به آن ها ارایه نمایند. بدیهی است که سابقه تحصیل در رشته های پولساز در انگلیس می تواند به دست آوردن شغل مناسب و اخذ اقامت انگلیس کمک کند. سیستم آموزشی انگلستان در سطح جهانی پذیرفته شده است و دانشگاه های این کشور در لیست بهترین های جهان قرار دارند. اخذ مدرک زبان انگلیسی می تواند چشم انداز شغلی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مطابق با جدیدترین تحقیقات انجام شده در سال 2024 پنج مورد از رشته های پولساز در انگلیس عبارتند از:

 1. فن آوری (technology)
 2. آموزش (education)
 3. امور مالی و سرمایه گذاری (finance)
 4. فروش و تجارت (retail)
 5. مراقبت های بهداشتی و درمانی (health care)

تجربه اقامت انگلستان

 

درآمد ماهیانه کار در انگلیس

برای آشنایی بیشتر با میزان درآمد ماهیانه بعضی از موارد لیست کار در انگلستان در جدول زیر ارایه شده اند.

عنوان شغل به فارسی عنوان شغل به انگلیسی درآمد سالیانه درآمد ماهیانه
درآمد معلم در انگلیس Teacher 17,179 پوند 1,431.583
درآمد گرافیک دیزاینر (طراح گرافیک) در انگلیس Graphic designer 27,711 پوند 2,309.25
در آمد راننده پیک در انگلستان Delivery driver 33,162 پوند 2,763.5
درآمد تحلیل گر داده در انگلستان Data analyst 35,207 2,933.916
درآمد ماهیانه حسابدار در انگلیس Accountant 35,239 2,936.583
درامد مدیر پروژه در انگلستان Project manager 45,999 3,833.25
درآمد ماهیانه دانشمند علوم داده در انگلیس Data scientist 50,135 4,177.9163
درآمد ماهیانه مهندس نرم افزار در انگلستان Software engineer 50,274 4,189.5

 

در ادامه اطلاعات دقیقتری از میزان درآمد کار در انگلیس برای دو گروه شغلی به عنوان نمونه ارایه شده است. در صورت نیاز به کسل اطلاعات تکمیلی کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات شما هستند.

درآمد ماهیانه در انگلیس برای ناخن کار

براساس آمار اعلام شده در بخش National Careers Service سایت دولتی انگلستان درآمد ماهیانه در انگلیس برای ناخن کار که تحت عنوان شغلی technician قرار می گیرد از 15,500 پوند تا 22,000 پوند در سال متغیر است.

اطلاعات مرتبط با این شغل به صورت زیر است:

 • عنوان اصلی: Nail technician
 • عنوان فرعی: Manicurist
 • خدمات: طراحی ناخن (nail art)، لاک (polishing)، ترمیم (filing)، کاشت ناخن (extensions)
 • درآمد: ناخن کار مبتدی سالیانه 15500 پوند، ناخن کار حرفه ای سالیانه 22000 پوند
 • ساعت کاری: 35 تا 39 ساعت در هفته
 • روزهای کاری: متغیر، بعد از ظهر / روزهای تعطیل

 

حقوق ماهیانه شغل دیتاساینتیست در انگلیس

حقوق ماهیانه دیتاساینتیست یا دانشمند علوم داده در انگلیس که تحت عنوان شغلی Data scientist قرار می گیرد از 32,000 پوند تا 82,500 پوند در سال متغیر است. این میزان حقوق در بخش National Careers Service سایت دولتی انگلیس اعلام شده است.

اطلاعات مرتبط با این شغل به صورت زیر است:

 • عنوان اصلی: Data scientist
 • عنوان فرعی: دانشمند داده هوش مصنوعی (AI data scientist)، مهندس یادگیری ماشین (machine learning engineer)، مهندس داده (Data engineer)
 • خدمات: استفاده از نرم افزار، هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها
 • درآمد: دانشمند علوم داده مبتدی سالیانه 32000 پوند، دیتاساینتیست حرفه ای سالیانه 82500 پوند
 • ساعت کاری: 37 تا 39 ساعت در هفته
 • روزهای کاری: 8 صبح تا 6 بعد از ظهر

 

سایت کاریابی انگلستان و یافتن کار در انگلیس

اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UK Visas and Immigration) یا به اختصار UKVI مسئول تصمیم گیری در مورد حق افراد برای بازدید، تحصیل، کار و اقامت در بریتانیا است.

سایت کاریابی انگلستان
سایت کاریابی انگلستان

قراردادهای کار در انگلیس شامل شرایط و ضوابط استخدام مثل حقوق، ساعات کاری و مزایای آن هستند. آشنایی با قوانین کاری انگلستان و درک نکات حقوقی این اسناد بسیار حیاتی است.

بهترین شغل در لندن

جامعه متنوع انگلستان در بازار کار آن نیز منعکس شده است. شرکت ها به طور فزاینده ای فرصت های شغلی جدیدی را درخواست می کنند. بهترین شغل در لندن یکی از عباراتی است که در اینترنت زیاد جستجو می شود.

بهترین شغل در لندن
بهترین شغل در لندن

 

اجازه کار در انگلیس

برای اتباع خارجی، اخذ ویزای کار در انگلیس، اجباری بوده و یک اقدام مهم در قانون انگلستان است. نوع ویزای مورد نیاز به ملیت، پیشنهاد شغلی و مدت اقامت مورد نظر شما در انگلستان بستگی دارد. آگاهی کامل وکیل و موسسه مهاجرتی از قوانین و مقررات مهاجرت برای کار در انگلیس بسیار با اهمیت است.

بازار کار در انگلیس برای ایرانیان
بازار کار در انگلیس برای ایرانیان

 

مشاغل مورد نیاز انگلستان

دنیای تجارت بر پایه عرضه و تقاضا می چرخد. اگر عرضه کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت ها افزایش می یابند. این امر در مورد بازار اشتغال و کار در انگلیس نیز صادق است. اگر تقاضای زیادی برای یک مجموعه مهارت خاص وجود داشته باشد اما عرضه نیروی کار مربوطه محدود باشد، دستمزد آن نیروی کار بالا خواهد بود.

در ادامه چند مورد از مشاغل مورد نیاز انگلستان معرفی شده اند. لازم به ذکر است که لیست مشاغل موردنیاز کار در انگلیس محدود به موارد زیر نمی شود و این تنها برخی از پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز انگلستان هستند.

لیست نیازمندی های کار در انگلیس

 1. تکنولوژی و انفورماتیک
 2. علوم آموزش و یادگیری
 3. تجارت و سرمایه گذاری
 4. بهداشت و درمان
مشاغل مورد نیاز کار در انگلیس
مشاغل مورد نیاز کار در انگلیس

 

شغل نجاری در انگلیس

برای شغل نجاری در انگلیس، باید مهارت های نجاری و همچنین دانش ریاضیات و محاسبات قابل قبولی داشته باشید. البته در اغلب موارد مدرک خاصی برای شغل نجاری در انگلیس مورد نیاز نیست و اکثر کارفرمایانانتظار دارند که فرد متقاضی تجربه عملی نجاری داشته باشید.

کار در انگلستان فرصت های زیادی برای رشد شخصی و حرفه ای ایجاد می کند. انگلستان با بازار کار قوی و فرهنگ کاری متنوع، یکی از مقاصد اصلی مهاجرانی است که به دنبال افق های شغلی جدید هستند.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار
مهاجرت به انگلیس از طریق کار

 

کار در منچستر انگلیس

هزینه زندگی در شهر لندن در مقایسه با شهرهایی مثل منچستر بیشتر است. شغل فرد باید در تناسب با هزینه های اجاره، حمل و نقل و خوراک و… باشد. به همین دلیل برخی افراد به دنبال کار رد منچستر هستند تا هزینه هایشان را کمتر کنند. البته لازم به ذکر است که حقوق و دستمزد در شهرهای بزرگ مثل لندن رد مقایسه با شهرهای کوچکتر اغلب بیشتر است.

از آنجاییکه انگلستان سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای از جمله اتوبوس، قطار بین شهری و زیرزمینی دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند در مناطق اطراف شهرهای بزرگ زندگی کنند و تنها برای کار در شهر رفت و آمد می کنند.

کار سیاه در انگلیس

عبارت کار سیاه در انگلیس (black work / black job) به شغلی گفته می شود که انجام و پرداخت حقوق آن در مراجع قانونی انگلستان ثبت نمی شود. در اغلب موارد افرادی که بدون تخصص و یا مدرک تحصیلی و به صورت غیر قانونی وارد انگلستان می شوند در جستجوی کار سیاه در انگلیس هستند.

کار سیاه در لندن

دسمتزد کار سیاه در لندن انگلستان به صورت نقد پرداخت می شود تا مالیاتی به آن تعلق نگیرید. همچنین برای کارهای سیاه در مقایسه با کارهای قانونی لندن حقوق کمتری پرداخت شده و به انجام دهنده کار نیز بیمه ای در نظر گرفته نمی شود.

توصیه جدی کارشنان موسسه مهاجرتی کارینا این است که به هیچ عنوان به دنبال کار سیاه در انگلستان و به ویژه در شهرهایی مثل لندن نباشید. و سعی کنید همواره از طریق قانونی فعالیت های اقتصادی خود را دنبال کنید.

کار سیاه در انگلیس
کار سیاه در انگلیس

 

کلام پایانی
با وجود هزینه های بالای زندگی در انگلستان، کیفیت زندگی در این کشور از سطح قابل قبولی برخوردار است. دسترسی به مراقبت های بهداشتی، سیستم آموزشی کارآمد، و امکانات رفاهی مطلوب، این کشور را به مقصدی جذاب برای زندگی و کار تبدیل تبدیل کرده است. مناظر زیبا و بناهای تاریخی نیز از ویژگی هایی هستند که به افزایش میزان رضایت از زندگی و کار در انگلیس کمک می کند.
آگاهی و رعایت الزامات قانونی، درک صحیح از هزینه های زندگی، و برقراری تعادل بین کار و زندگی مهاجرت کاری می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد. چه یک فرد مجرب و حرفه ای باشید و چه به تازگی فارغ التحصیل شده باشید، کار در انگلیس می تواند گزینه مناسبی برای حرکت به سوی آینده ای روشن تر باشد.

 

کار در انگلیس
کار در انگلیس

 

پرسش های رایج در مورد کار در انگلیس

پر درآمدترین شغل‌ ها در انگلیس چه کارهایی هستند؟

در حال حاضر کارهایی مثل معلمی، حسابداری، کادر درمان، مهندس نرم افزار، مدیر بازاریابی، وکیل، مدیر محصول، طراح UX از کارهای پردرآمد در انگلستان هستند.

حداقل دستمزد و متوسط حقوق ماهیانه کار قانونی در انگلیس چقدر است؟

در سال 2023 میانگین حداقل حقوق کار قانونی در انگلیس برای یک فرد دارای 23 سال یا بیشتر و 35 ساعت کار در هفته در حدود ماهیانه 18,964 پوند بوده است.

آیا به آسانی می توان در انگلیس کار پیدا کرد؟

مطابق برخی از آمارها در حال حاضر نرخ بیکاری انگلستان زیر چهار درصد است و به همین دلیل افراد دارای مهارت، تجربه و سطح زبان خوب به احتمال زیادی می توانند کار در انگلیس داشته باشند.

ساده‌ ترین راه ممکن برای پیدا کردن کار در انگلیس چیست؟

یکی از ساده‌ ترین و آسان ترین راه های پیدا کردن کار در انگلیس استفاده از سایت هایی مثل Indeed و Glassdoor است.

آیا دارا بودن مدرک زبان انگلیسی مثل آیتلس برای اخذ ویزای کار انگلیس اجباری است؟

چنانچه برای کار در انگلیس، یک کارفرمای انگلیسی مصاحبه کاری شما را انجام داده باشد و میزان تسلط شما را تایید کرده باشد نیازی به مدرک زبان انگلیسی مثل آیتلس برای گرفتن ویزای کار انگلستان نیست.

آیا استخدام شدن به عنوان راننده تاکسی یا راننده پایه یک در انگلیس امکان دارد؟

ممکن است برای برخی از مشاغل (دولتی/خصوصی) استخدام نیروی کار خارجی با چالش هایی همراه باشد. برای کسب اطلاعات دقیق باید کارفرمای موردنظر شما بررسی شود.

‫34 دیدگاه ها

 1. کار در انگلیس خیلی جنراله
  در مورد کار در منچستر و بیرمنگهام هم مطلب خوب بزارید

  تشکر میکنم

 2. من دنبال اخذ پیشنهاد شغلی در انگلیس هستم
  برای راهنمایی با همین شماره تماس بگیریم؟

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   بله شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد اخذ پیشنهاد شغلی در انگلیس با شماره های ارایه شده در پایین همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا در این مورد پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

 3. سلام
  منظور از کار سیاه در انگلیس چیه؟ یعنی کارهایی که کثیفی دارن یا وقن انجام دادنشون کثیف میشیم؟ یا چی؟
  من متوجه نمیشم

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   همانطور که در مقاله اشاره شده است منظور از کار سیاه در انگلیس کارهای هستند که انجام دادن آن ها و پرداخت حقوقشان در مراجع قانونی مربوطه در انگلستان ثبت نمی شود. کار سیاه اغلب دارای دستمزد کمتری بوده و شامل بیمه هم نمی شود.

 4. سلام
  میشه در مورد درآمد و حقوق دیتاساینس و دانشمند علوم داده که در انگلیس کار می کنن توضیح بدید

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   مطابق آمار اعلام شده درآمد و حقوق دیتاساینس و دانشمند علوم داده در انگلیس و شغل Data scientist از 32,000 پوند تا 82,500 پوند در سال اعلام شده است.
   کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات شما هستند.

 5. سلام شما دارالترجمه ای میشناسید که برای ترجمه مدارک کاری در انگلیس خدمات داشته باشن؟
  من به یک دارالترجمه احتیاج دارم که مدارک سوابق کاریم رو در زمان یک هفته به انگلیسی ترجمه کنه

 6. سایت نیازمندیهای کار در لندن فقط همینی هست که تو مقاله معرفی کردید؟

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   در این مقاله سعی شده است تا مفیدترین اطلاعات مرتبط با کار در انگلیس به صورت خلاصه مطرح شوند.
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با شماره های ارایه شده در پایین همین صفحه تماس بگیرید.
   کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   مطابق آمار اعلام شده درآمد ماهیانه در انگلیس برای ناخن و شغل Nail technician از 15,500 پوند تا 22,000 پوند در سال اعلام شده است.
   کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات شما هستند.

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   براساس آمار اعلام شده از تاریخ 1 آپریل سال 2024 پایه حقوق کار در انگلیس به صورت زیر است:
   برای افراد بالای 21 سال 11.44 پوند در ساعت
   برای افراد 18 تا 20 سال 8.60 پوند در ساعت

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با دپارتمان مهاجرت کاری انگلستان کارینا تماس بگیرید.

 7. سلام میشه در مورد این موارد هم توضیح بدید

  Certificate of Sponsorship
  Education Test
  Right to Work
  Experience Test

 8. سلام.اگر پیشنهاد رسمی از یک شرکت برای کار در انگلیس داشته باشیم باید از VFS برای ویزا اقدام کنیم یا مستقیم بریم سفارت انگلستان؟

  1. سلام در مورد مشاغل مرتبط با چوب هم بگید که درامدشون ، شرایط کاری چطور هست ؟
   و اینکه در ضمینه چوب بیشتر چه کاری بازار کار داره ؟ مبلمان ؟
   نجاری ؟
   کابینت ؟
   …؟؟؟

 9. الان شما فکر کنید مثلا من پایه حقوق کار در انگلیس رو تقریبا 1500 پوند در ماه داشته باشم
  چقدر خرج اجاره خونه و خورد و خوراکم در ماه میشه؟

  1. سلام
   تشکر از پیامتون.
   1500 پوند به عنوان حداقل درآمد در انگلستان در نظر گرفته می شود و هزینه ها بستگی به شهر و سبک زندگی شما دارد.
   ولی به طور کلی می توان گفت با 1500 پوند در ماه می توان هزینه های اجاره خانه و زندگی را پرداخت کرد.

 10. درود، من ساكن لندن هستم و يك طراح گرافيست هستم. ميخواستم بدونم سايتى و مجموعه اى وجود داره ، من بتونم بصورت غيرحضورى همكارى با اون ارگان ها داشته باشم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا