بورسیه تحصیلی ترکیه 2024 ✔️ لیست رشته ها، هزینه، مشاوره جامع بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موضوعات محبوب شرکت کنندگان در جلسات مشاوره بورس تحصیلی کشور ترکیه است. از آنجایی که کسب اطلاعات درباره لیست رشته ها، هزینه های بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2024 به ویژه پس از اتمام دوره دبیرستان و دریافت دیپلم علاقه مندان زیادی دارد؛ برای افزایش میزان رضایت مندی شما این مطلب را به صورت مستقل در سایت موسسه مهاجرتی کارینا ویزا منتشر کرده ایم.

بورسیه تحصیلی ترکیه
بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه 2024

بورسیه تحصیلی ترکیه 2024 یکی از دستاوردهای سرمایه گذاری های قابل توجه دولت ترکیه در نظام آکادمیک و سیستم آموزش عالی این کشور است. فراهم نمودن امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه با استفاده از بورسیه های مختلف باعث شده است تا تعداد دانشجویان بین المللی در مراکز آموزشی ترکیه رشد قابل توجهی داشته است. تجهیزات آموزشی مدرن، اعتبار بالای مدرک دانشگاهی پس از فارغ التحصیلی و مقرون به صرفه بودن تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برخی از مهمترنی دلایلی هستند که بسیاری از دانشجویان ایرانی به دنبال آگاهی از لیست رشته ها، هزینه و به طور کلی مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه هستند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان

بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان کمک می کند تا دانشجویان بتوانند بدون نگرانی از تامین شدن هزینه های تحصیل و زندگی، بر روی اهداف آکادمیک خود متمرکز شوند. افرادی که علاقه مند به دریافت اقامت دانشجویی ترکیه و بهره مندی از برنامه های بورسیه تحصیلی برای ایرانیان هستند باید دارای شرایط مناسبی در موارد زیر باشند:

 • معدل و ریز نمرات در مقاطع تحصیلی قبلی
 • نمره خوب در آزمون های زبان
 • افتخارات و دستاوردهای مهارتی و تحصیلی
 • و …

منظور از نمره خوب در آزمون های زبان تنها محدود به آزمون هایی مثل IELTS و TOEFL نمی شود. نتایج خوب در آزمون YOS و آزمون SAT تاثیر بسیار زیادی در افزایش میزان موفقیت در برنامه های بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان دارد.

لیست رشته های بورسیه ترکیه

یکی از محبوب ترین بورسیه های تحصیلی ترکیه مربوط به شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (The Scientific and Technological Research Council of Turkey) که TUBITAK نامیده می شود. لیست رشته های بورسیه ترکیه TUBITAK عبارتند از:

 • رشته های علوم طبیعی
 • رشته های مهندسی و علوم فنی
 • رشته های علوم پزشکی
 • رشته های علوم کشاورزی
 • رشته های علوم اجتماعی
 • رشته های علوم انسانی

بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

از اهدف اصلی برنامه های تحصیل رایگان TUBITAK که یکی از نمونه های بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 دانشجویان زیادی را پذیرفت، گسترش همکاری های علمی و تکنولوژی و فراهم نمودن ارتباطات علمی و اجتماعی- اقتصادی بین ترکیه و سایر کشورها است.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه پزشکی
شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه پزشکی

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه پزشکی

تعداد زیادی از برنامه های بورسیه تحصیلی ترکیه مربوط به پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه می شود. شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه پزشکی براساس رتبه دانشگاه در نظر گرفته می شود. جدول زیر شامل حداقل پیشرفت تحصیلی (Minimum Academic Achievement) برای بورسیه تحصیلی ترکیه پزشکی است.

مقطع تحصیلی حداقل پیشرفت تحصیلی (Minimum Academic Achievement)
کارشناسی (undergraduate) 70%
کارشناسی ارشد و دکتری (graduate) 75%
علوم پزشکی (Health Sciences) 90%

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از دوره های تحصیلی مربوط به رشته های علوم پزشکی و درمانی مثل پرستاری در ترکیه، داروسازی در ترکیه،  فیزیوتراپی در ترکیه و داروسازی در ترکیه نیز دارای برنامه های بورس تحصیلی هستند.

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

در هر سال تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی برای بورسیه های تحصیلی ترکیه ثبت نام می کنند اما همگی دارای شانس قبولی در بورسیه ترکیه نیستند. 4 عامل اصلی تاثیرگذار در افزایش شانس قبولی در بورسیه ترکیه عبارت است از:

 1. معدل و ریز نمرات خوب
 2. نمرات خوب در آزمون زبان
 3. نتایج خوب در در آزمون YOS و آزمون SAT
 4. افتخارات و دستاوردهای مهارتی و تحصیلی

بورسیه تحصیلی ترکیه برای افغانها

سالانه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی ترکیه برای افغانها و دانشجویان بین المللی از سراسر جهان توسط دولت این کشور برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه ها و موسسات آموزشی ترکیه ارایه می شود.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای دبیرستان

برنامه های حمایت مالی در ترکیه تنها محدود به مقاطع دانشگاهی نمی شود و برنامه هایی نیز برای بورسیه تحصیلی ترکیه برای دبیرستان در این کشور ارایه می شود. این بورسیه تحصیلی فرصت هایی را برای تحصیل دانش آموزان دبیرستانی در ترکیه با بورسیه ارایه می کند.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای متقاضیانی است که دارای مدرک دیپلم هستند. این بورسیه‌ ها شامل هزینه‌ هایی مثل شهریه دانشگاه، اقامت، رفت و آمد و هزینه‌ های زندگی می شود. بورسیه‌ های تحصیلی در مقطع دیپلم توسط سازمان ها و نهاد مختلفی تامین می شوند مثل سازمان‌ های مربوط به دانشجویان، دانشگاه‌ ها و موسسات بین‌ المللی، بخش هایی از دولت و …

هزینه بورسیه تحصیلی ترکیه

هزینه بورسیه تحصیلی ترکیه در هر ماه مبلغ 3500 لیر برای مقطع کارشناسی، 5000 لیر در مقطع کارشناسی ارشد و 6500 لیر برای مقطع دکتری است.

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه

از جمله مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین‌ المللی با توجه به نوع بورسیه موارد زیر هستند:

 • شهریه دانشگاه
 • هزینه شرکت در کنفرانس های علمی
 • هزینه دوره های آموزش زبان
 • هزینه های اقامت و زندگی
 • هزینه مسافرت
 • هزینه بیمه
 • کمک هزینه های مالی

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه

برای مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه تنها کافی است بر روی گزینه تماس با ما کلیک نمایید و یا فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نمایید، تا کارشناسان دپارتمان بورسیه تحصیلی ترکیه در موسسه مهاجرتی کارینا در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

آدرس و شماره تماس موسسه مهاجرتی کارینا در رشت به این صورت است: گلسار، بلوار گیلان، خیابان ۱۵۷، پلاک ۲۳. کارشناسان هولدینگ کارینا همچنین از طریق شماره تلفن 32124646 013 پاسخگوی شما عزیزان هستند. نشانی دفتر تهران نیز در صفحه تماس با ما و همچنین قسمت فوتر سایت ارایه شده است.

 

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

 

ارزیابی وکیل مهاجرت در رشت

 

پرسش های رایج در مورد بورسیه تحصیلی ترکیه

میزان بورسیه تحصیلی ترکیه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری چقدر است؟

در صورت استفاده از بورسیه تحصیلی ترکیه، به طور ماهیانه مبلغ 3500 لیر برای مقطع لیسانس، 5000 لیر در مقطع فوق لیسانس و 6500 لیر برای مقطع PhD پرداخت می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا