تحصیل رایگان در فرانسه✔️ راهنمای جامع شرایط تحصیل رایگان در کشور فرانسه

در این مطالب به مباحث مرتبط با تحصیل رایگان در فرانسه مثل شرایط تحصیل رایگان در فرانسه در مقاطع دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکتری و رشته های گوناگون علوم پزشکی، فنی، انسانی، هنر و …، تاثیر مدرک زبان برای تحصیل رایگان در کشور فرانسه می پردازیم.

تحصیل رایگان در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

با توجه به طیف گسترده ای از گزینه هایی که در مورد شرایط تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد، توصیه می کنیم برای دریافت مشاوره تخصصی راهنمایی در مورد جزییات متناسب با شرایط خود با موسسه مهاجرت کارینا تماس بگیرید.

تحصیل در فرانسه به عنوان کشوری که در قلب اروپا واقع شده است از طریق موسساتی برنامه هایی مثل بورسیه اراسموس (Erasmus) که در دانشگاه های فرانسه ارایه می شود امکان پذیر است. دانشجویانی که تحت پوشش این برنامه ها قرار می گیرند می توانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند به این صورت که نه تنها شهریه دانشگاه بلکه هزینه های زندگی آنها را نیز پرداخت می شود.

متناسب با شرایط و خواسته های هر متقاضی، شیوه های گوناگونی برای برخورداری از حمایت های مالی و دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه وجود دارد. از طریق لینک زیر می توانید به کاتالوگ جامع بورسیه های ارایه شده برای تحصیل رایگان در فرانسه دسترسی داشته باشید.

Campus France programmes de bourses

 

تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی

یکی از جنبه های قابل توجه تحصیل رایگان در فرانسه، امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در بیش از 1600 دوره آموزشی است که به صورت در قالب برنامه های تحصیل رایگان و غیر رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی ارایه می شوند.

تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم

برای تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم در اکثر موسسات و مراکز آموزشی این کشور، متقاضیان اغلب باید گواهی مهارت زبان، به ویژه در سطح B2 برای زبان فرانسه را ارایه نمایند. البته دانشجویان بین المللی که این دارای این سطح از زبان فرانسوی نیستند، می توانند برای دریافت پذریش از طریق کالج های زبان فرانسه اقدام نمایند. در ادامه و پس از افزایش سطح مهارت های خود در زبان فرانسوی، دانشجویان می توانند برای تحصیل رایگان در فرانسه با مدرک دیپلم اقدام نمایند.

تحصیل رایگان رشته های علوم پزشکی در کشور فرانسه

آگاهی از شرایط تحصیل رایگان رشته های علوم پزشکی در فرانسه یکی از پرسش های رایج در جلسات مشاوره مربوط به مهاجرت تحصیلی به فرانسه در موسسه مهاجرتی کارینا است، بر این اساس و با هدف افزایش رضایتمندی شما مقالات رشته های علوم پزشکی کشور فرانسه به طور اختصاصی در سایت کارینا قرار گرفته اند. برای مشاهده هر مطلب تنها کافی است بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید.

پزشکی در فرانسه
پزشکی در فرانسه

تحصیل رایگان پزشکی در کشور فرانسه

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه تاریخچه دیرینه ای دارد. در سال های اخیر به دلیل پیشرفت قابل توجه در رشته های علوم پزشکی، تعداد دانشجویان بین المللی که فرانسه را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می کنند، افزایش یافته است. یکی از جنبه های مثبت تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه، فرصت های شغلی فراوان برای فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با کادر درمانی و علوم پزشکی است.

تحصیل پزشکی در فرانسه توسط واحدهای آموزش و تحقیقات پزشکی با نام UFR مدیریت می شود. UFR برگرفته از کلمات Unités de formation et de recherche de médecine در زبان فرانسوی است. برنامه تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه به طور معمول حداقل ده سال پس از اتمام دوره لیسانس طول می کشد و با دفاع از پایان نامه بالینی تکمیل می شود.

دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل رایگان دندانپزشکی در کشور فرانسه

به دلیل درآمد بالای دندانپزشکان و فارغ التحصیلان دندانپزشکی، آگاهی از شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه علاقه مندان زیادی دارد. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از راه های ورود به بازار کار و یافتن فرصت های شغلی با درآمد بالا در این کشور است.. علاوه بر این، تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه را می توان به عنوان فرصتی برای افزایش اختمال دریافت اقامت و شهروندی در این کشور پس از فارغ التحصیلی در نظر گرفت.

سال اول تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه را می توان از طریق برنامه های PASS یا LAS در دانشگاه مورد نظر دنبال نمود. اگر متقاضی تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه دارای مدرک تحصیلی دیپلم تجربی است می تواند برای دوره های PASS درخواست خود را ثبت کند. در غیر این صورت شرکت در برنامه LAS امکان پذیر است.

داروسازی در فرانسه

تحصیل رایگان داروسازی در کشور فرانسه

تاکید و تمرکز اولیه تحصیل رایگان داروسازی در فرانسه بر روی مطالعه جامع داروها شامل مراحل اولیه کشف و توسعه دارو گرفته تا تولید و توزیع آن ها است. هدف نهایی از این پروسه آن است که اطمینان حاصل شود بیماران موثرترین و سودمندترین درمان های ممکن را دریافت می کنند. دوره های کلیدی در این داروسازی در فرانسه موضوعاتی مانند خواص و مکانیسم داروها، تداخلات دارویی، درمان های ترکیبی و مشاوره بیمار را پوشش می دهد.

 

دانشگاه های تحصیل رایگان فرانسه

اسامی 10 دانشگاه ه برتر فرانسه که امکان تحصیل رایگان هم در آن ها وجود دارد و به عنوان دانشگاه های تحصیل رایگان فرانسه شناخته می شوند عبارتند از:

  1. دانشگاه پی‌ اس‌ ال Université PSL
  2. مدرسه پلی‌ تکنیک پاریس Polytechnic Institute of Paris
  3. دانشگاه سوربون Sorbonne University
  4. دانشگاه پاریس ساکلی Paris-Saclay University
  5. اکول نرمال سوپریور لیون École Normale Supérieure de Lyon
  6. مدرسه پل پاریس تک Ecole Des Ponts ParisTech
  7. دانشگاه پاریس Université de Paris
  8. دانشگاه ساینس پو فرانسه Sciences Po
  9. دانشگاه پاریس1 پانتئون سوربن Université de Paris 1 Panthéon-Sorbonne
  10. دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه Université Grenoble Alpes

برای مشاهده دانشگاه های فرانسه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید.

https://grad.saorg.ir/portal/home/?272052/دانشگاه-های-مورد-تایید

 

 

تحصیل رایگان در فرانسه بدون مدرک زبان

برای تحصیل رایگان در فرانسه بدون مدرک زبان، می توانید به جای ثبت درخواست مستقیم برای تحصیل دانشگاه های این کشور، در دوره های زبان فرانسوی ثبت نام کنید. در این فرآیند پس از اینکه متقاضایان تحصیل رایگان در فرانسه بدون مدرک زبان موفق به گذراندن موفقیت آمیز دوره زبان فرانسوی شدند، می توانند بدون به صورت رایگان در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنید.

تحصیل رایگان به زبان فرانسه در کانادا

یکی از برنامه هایی که به صورت کمک هزینه مالی برای تحصیل رایگان در فرانسه ارایه می شود مرتبط با تحصیل رایگان به زبان فرانسه در کانادا و در استان های آتلانتیک کانادا است. این برنامه با همکاری دولت فرانسه، و از طریق سرکنسولگری فرانسه واقع در استان های آتلانتیک، و Société Nationale de l’Acadie اداره می شود. استان های آتلانتیک شامل نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد هستند.

 

پرسش های رایج درباره تحصیل رایگان در فرانسه

آیا برای تحصیل رایگان در فرانسه محدودیت سنی دارد؟

بله، در برخی از برنامه های ارایه شده برای تحصیل رایگان در فرانسه، محدودیت سنی در نظر گرفته شده است.

آیا امکان تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند برای تحصیل رایگان در فرانسه به زبان انگلیسی در دوره های آموزشی که در مقاطع و رشته های گوناگون در فرانسه ارایه می شود ثبت نام نمایند.

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا