ویزای کاری انگلیس ✔️ راهنمای کامل شرایط و هزینه اخذ ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری انگلیس (اسکیل ورکر) یکی از محبوب ترین ویزاهای کاری در سراسر دنیا است. افراد بسیاری در کشورهای مختلف به دنبال ویزای کاری انگلستان (Skilled Worker visa) و کار در این کشور هستند. انگلیس نظام اقتصادی کارآمدری دارد و به همین دلیل ویزای کاری انگلیس گزینه ای مناسب برای علاقه مندان به پیشرفت شغلی و فعالیت در بازارهای بین المللی است. دپارتمان مستقل اخذ ویزای کاری انگلیس با هدف افزایش میزان رضایتمندی شما مخاطبین ارزشمند، پاسخ بسیاری از پرسش های رایج درباره ویزای کار انگلستان را با توجه به جدیدترین تغییرات سال 2024 در این مقاله ارایه کرده است.

ویزای کاری انگلیس
ویزای کاری انگلیس

ویزای کار انگلیس تضمینی

ویزای کار انگلیس تضمین می کند که برای انجام یک کار واجد شرایط با یک کارفرمای تایید شده می توانید به بریتانیا سفر کرده و یا در آنجا به صورت قانونی اقامت داشته باشید. این ویزا جایگزین ویزای کاری Tier 2 (عمومی) شده است. با استفاده از ویزای کار انگلیس می توان در آب های بریتانیا نیز کار کنید.

دریافت ویزای کاری انگلیس

پس از دریافت ویزای کاری انگلیس شما می توانید تا 5 سال بدون نیاز به تمدید ویزا در انگلستان مشغول به کار باشید. پس از انقضای ویزای یا تغییر شغل یا کارفرما، باید برای تمدید یا به روز رسانی ویزای خود اقدام نمود.

تا زمانی که متقاضی همچنان واجد شرایط اقامت و ویزای کاری باشد، می تواند برای تمدید ویزای خود هر چند بار که می خواهد درخواست دهد. پس از 5 سال، ممکن است بتوان برای اقامت دائم در بریتانیا که به عنوان «indefinite leave to remain» شناخته می شود، درخواست داده شود. ILR به شما این حق را می دهد که تا زمانی که مایل هستید در انگلستان زندگی کنید و یا مشغول کار و تحصیل باشید و در صورت واجد شرایط بودن، برای دریافت مزایای مرتبط (benefits) درخواست دهید.

شرایط ویزای کاری انگلیس

طبق شرایط ویزای کاری انگلیس مجاز به انجام چه کارهایی هستید و چه کارهایی را نمی توانید انجام دهید:

 • فعالیت در یک شغل واجد شرایط
 • تحصیل
 • آوردن شریک زندگی و فرزندان به انگلیس در صورت دارا بودن شرایط لازم
 • داشتن شغل های جانبی در شرایط مشخص 
 • انجام کارهای داوطلبانه 
 • سفر به خارج از انگلیس و بازگشت به آن 
 • اگر به مدت 5 سال در بریتانیا زندگی کرده باشید و سایر شرایط را نیز دارا باشید می توانید برای اقامت دائم در بریتانیا (ILR) درخواست دهید.
 • برای اکثر مزایا و بنفیت ها (public funds) یا بازنشستگی دولتی نمی توانید درخواست دهید
 • شغل یا کارفرما را تغییر دهید مگر اینکه برای به روز رسانی ویزای خود اقدام کنید

اگر درخواست ویزای کاری انگلیس شما موفقیت آمیز بوده و دارای شرایط لازم باشد، لیست کاملی از کارهایی که می توانید با ویزای اسکیل ورکر انجام دهید و نمی توانید انجام دهید دریافت خواهید کرد.

اخذ ویزای کاری انگلیس

برای واجد شرایط بودن اخذ ویزای کاری انگلیس باید مواردی در نظر گرفته شده باشند. برای یک کارفرمای بریتانیایی که توسط وزارت کشور تایید شده است کار کنید. یک «certificate of sponsorship» از کارفرمای خود با اطلاعاتی در مورد شغلی که در انگلستان به شما پیشنهاد شده است داشته باشید. شغل انتخاب شده باید در لیست مشاغل واجد شرایط (eligible occupations) باشد. حداقل حقوق پرداخت شود. مقدار حقوق به نوع کاری که بستگی دارد.

ویزای کار انگلیس بدون مدرک زبان

براساس آنچه در سایت رسمی دولت انگلستان گفته شده است به طور معمول هنگام درخواست ویزای کاری انگلیس باید دانش خود را در مورد زبان انگلیسی را ثابت کنید. اما آیا ویزای کار انگلیس بدون مدرک زبان ممکن است. در ادامه متن همانطور که در تصویر مشخص است گفته شده، میزان دانش متقاضی از زبان انگلیسی باید اثبات شود مگر اینکه این مورد در یک درخواست ویزای موفق قبلی انجام داده شده باشد.

ویزای کار انگلیس بدون مدرک زبان
ویزای کار انگلیس بدون مدرک زبان

هزینه ویزای کاری انگلیس

زمانی که برای ویزای کاری انگلیس یا Skilled Worker اقدام می شود باید نکاتی که در ادامه گفته می شود به عنوان هزینه ویزای کاری انگلیس در نظر گرفت.

هزینه اقدام برای ویزا (application fee): هزینه اپلیکیشن فی ویزای کاری انگلیس براساس پرونده درخواست کننده ویزا مبلغی بین 719 پوند تا 1500 پوند است.
هزینه بیمه و خدمات درمانی (healthcare surcharge): برای اغلب ویزاهای کاری انگلستان، هزینه بیمه سالیانه 1035 پوند در نظر گرفته می شود.
تمکن هزینه های اولیه در زمان ورود به انگلستان: این بخش از هزینه ویزای کاری انگلیس در اغلب اوقات حداقل 1270 پوند است.

مثال محاسبه هزینه ویزای کاری انگلیس:

در این مثال متقاضی ویزای کاری انگلیس، درخواست خود را از ایران ثبت کرده است. مدت زمان اعلام شده دو سال است. شغل درخواست شده نیز به عنوان shortage occupation list در نظر گرفته شده است. در این شرایط هزینه ویزای کاری انگلیس 4059 پوند خواهد بود که به صورت زیر محاسبه می شود:

 1. هزینه ویزا 719 پوند
 2. هزینه بیمه برای دو سال 2070 (1035*2 = 2070)
 3. هزینه اقامت اولیه 1270 پوند

نکات مهم

 • اگر موقعیت شغلی در لیست کارهایی باشد که با عنوان shortage occupation list مشخص شده اند، هزینه ویزای کاری درخواست شده کمتر خواهد بود. در زمان ثبت کردن درخواست ویزای کاری انگلیس به متقاضی گفته می شود که چقدر باید برای ویزای خود پرداخت کنید.
 • اگر کارفرما انتخاب شده نتواند هزینه های اقامت اولیه را تقبل کند، متقاضی ویزای کار انگلستان باید اثبات کند که از توانایی پرداخت مبلغ 1270 پوند برخوردار است.
هزینه ویزای کاری انگلیس
هزینه ویزای کاری انگلیس

گرفتن ویزای کاری انگلیس

اگر قصد دارید تا از ایران برای گرفتن ویزای کاری انگلیس اقدام نمایید باید برای ارایه مدارک، تهیه عکس و انگشت نگاری به شرکت VFS مراجعه نمایید. یک دوست یا خویشاوند می تواند به عنوان همراه در طی مراحل درخواست ویزای انگلستان، متقاضیان دارای معلولیت را همراهی کند. تمامی علایم و نشانه ها در مرکز VFS تهران به زبان فارسی بوده کاملا و واضح هستند.

آدرس VFS تهران برای ویزای کاری انگلستان

در حال حاضر شرکت VFS در تهران، خیابان موسوی، میدان هروی، مرکز هروی، طبقه 5 قرار دارد. متقاضیان گرفتن ویزای کار انگلیس باید در زمان تایید شده به همراه مدارک به این آدرس مراجعه نمایند. پرسنل VFS ایرانی بوده و به زبان فارسی با متقاضیان صحبت می کنند.

مدت زمان صدور ویزای کاری انگلیس

مدت زمان اقدام برای ویزای کاری انگلستان حداکثر 3 ماه قبل از روز شروع کار در انگلیس است. این تاریخ در گواهی اسپانسرشیپ (certificate of sponsorship) شما درج شده است. پس از اقدام برای ویزا و انجام موارد مربوط به احراز هویت و ارایه مدارک مدت زمان صدور ویزای کاری انگلیس به صورت زیر است:

 • اگر خارج از بریتانیا هستید 3 هفته
 • اگر در داخل بریتانیا هستید 8 هفته

ممکن است بتوان برای تصمیم گیری سریعتر (faster decision) هزینه ای پرداخت نمود. نحوه انجام این اقدام بستگی به این دارد که آیا در خارج از بریتانیا هستید یا در داخل بریتانیا.

مدت زمان صدور ویزای کاری انگلیس
مدت زمان صدور ویزای کاری انگلیس

 

انواع ویزای کاری انگلیس

دو گروه از ویزای کاری انگلیس که براساس سایت دولتی انگلستان gov.uk علاقه مندان زیادی دارد عبارت اند از:

 1. ویزای کار کادر درمان در انگلیس (Health and Care Worker visa)
 2. ویزای کارگر ماهر (Skilled Worker visa)

ویزای کاری انگلستان که برای درخواست آن ها نیازی به جاب آفر انگلیس ندارید.

 • British National (Overseas) visa
 • Graduate visa
 • Youth Mobility Scheme visa
 • India Young Professionals Scheme visa
 • Apply for the Global Talent visa
 • UK Ancestry visa
 • High Potential Individual (HPI) visa

مطالب پیشنهادی:

اگر به موضوع مهاجرت پرستاران به انگلستان و جزییات آزمون های CBT و OSCE علاقه مند هستید، مطلب «پرستاری در انگلیس ✔️ درامد و شرح وظایف، شرایط و هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان»


اگر به موضوع مهاجرت پزشکان به انگلستان و جزییات آزمون های UKCAT و BMAT علاقه مند هستید، مطلب «پزشکی در انگلیس ✔️ درآمد، شرایط و هزینه تحصیل و تخصص پزشکی در انگلستان»


اگر به موضوع مهاجرت کادر درمان به انگلستان و جزییات آزمون PLAB علاقه مند هستید، مطلب «کادر درمان در انگلیس ✔️ درآمد و شرح وظایف، شرایط و هزینه تحصیل کادر درمانی در انگلستان»


اگر به موضوع مهاجرت کاری ماما به انگلیس و جزییات آن علاقه مند هستید، مطلب «مهاجرت کاری به انگلیس ✔️ راهنمای کامل شرایط و هزینه مهاجرت کاری به انگلستان»

 

تبدیل ویزای توریستی به کاری در انگلستان

شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری در انگلستان چیست؟ در پاسخ باید گفت که در حال حاضر و قوانین مهاجرتی سال 2024 انگلستان نمی توان ویزای توریستی انگلیس را به ویزای کاری تبدیل کرد. برای کار در انگلیس باید ابتدا از بریتانیا خارج شوید و سپس از سفارت یا کنسولگری برای ویزای کاری در انگلستان اقدام کرد.

نمره آیلتس برای ویزای کاری انگلیس

اگر به دنبال ویزای کاری انگلستان (Skilled Worker visa ) هستید باید اثبات نمایید که در چهار مهارت خواندن (read)، نگارش (write)، مکالمه (speak) و درک زبان انگلیسی (understand English) دارای حداقل سطح B1 هستید. سطح B1 برابر با نمره 4.0 آیلتس به صورت اورال در نظر گرفته می شود.

 

ویزای کاری به انگلیس

دپارتمان مستقل اخذ ویزای کاری کشور انگلستان در موسسه مهاجرتی کارینا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما به ویزای کاری به انگلیس است. اگر علاقه مند هستید تا مطالعه بیشتری درباره این نوع از ویزا داشته باشید می توانید درباره عناوینی مثل Skilled Worker visa، Graduate visa work visas یا right to work برای کشور انگلستان در اینترنت جستجو نمایید. منبع اصلی تمامی قوانین مرتبط با ویزای کاری به انگلیس نیز از لینک زیر قابل دسترس است:

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/work-visas

 

ویزای کار انگلیس راننده پایه یک

در سال 2021 اعلام شد که رانندگان پایه یک می توانند برای ویزای کار در انگلیس به صورت short-term visa اقدام نمایند. در حال حاضر برای اخذ گواهینامه پایه یک و فعالیت به عنوان راننده باید در سایت DVLA ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای گواهینامه ماشین سنگین در انگلیس علاوه بر سن بالای 18 سال:

 • Full driving licence
 • Certificate of Professional Competence (CPC)

جزییات انواع گواهینامه ها در انگلستان در لینک زیر توضیح داده شده است:

https://www.gov.uk/driving-licence-categories

پرسش های رایج درباره ویزای کاری انگلیس

هزینه ویزای کاری انگلیس چقدر است؟

در حال حاضر هزینه اپلیکیشن فی ویزای کاری انگلستان 719 پوند است.

مدت زمان تصمیم گیری ویزای کاری انگلیس چقدر است؟

تصمیم گیری درباره نتیجه ویزای کاری انگلستان اگر در خارج از بریتانیا هستید طی 3 هفته و اگر در داخل بریتانیا هستید در 8 هفته انجام می شود.

نمره آیلتس برای اخذ ویزای کاری انگلیس چقدر است؟

نمره اورال 4 آیلتس، معادل سطح زبان B1 به عنوان حداقل مدرک زبان انگلیسی برای ویزای کاری بریتانیا درخواست می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا