هزینه دریافت کارت اقامت فرانسه با خرید ملک | راهنمای اقامت فرانسه از طریق تحصیل و کار

فرانسه همیشه به عنوان کشوری با هنر، فرهنگ و ویژگی های مخصوص به خود شناخته شده است و اقامت فرانسه جذابیت زیادی برای بسیاری از افراد با ملیت های مختلف دارد. در این مقاله به بررسی شرایط و مزایای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک و همچنین از طریق تحصیل و یا کار می پردازیم.

اقامت فرانسه
اقامت فرانسه

اقامت فرانسه با خرید ملک

خرید ملک و خانه و سرمایه گذاری از راه های رایج اخذ اقامت در بسیاری از کشورهای جهان هستند. اما اقامت فرانسه با خرید ملک ممکن است؟
چنانچه اقامت فرانسه با خرید ملک را دارید، کارشناسان بخش مربوط به مهاجرت طلایی و سرمایه گذاری کارینا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در این حوزه هستند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره علاوه بر تماس تلفنی می توانید از فرم مشاوره رایگان نیز استفاده نموده و درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شده و به تمامی سوالات شما درباره اقامت فرانسه با خرید ملک پاسخ داده شود.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که در هرسال تعداد زیادی دانشجویان بین المللی در موسسات آموزش عالی آن مشغول به تحصیل می شوند. برای اقامت فرانسه از طریق تحصیل، به ویزای تحصیلی فرانسه نیاز است تا بتوان در دانشگاه ها و کالج های معتبر بین المللی این کشور ثبت نام نمود.
از جمله مراکز آموزش زبان فرانسه در ایران، کامپوس فرانس ایران است. علاقه مندان به اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل و یا دوره زبان (یادگیری زبان در کشور فرانسه) می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کامپوس فرانس به آدرس campusfrance.org مراجعه نمایند.
دانشجویان بین المللی که اقامت خود را از طریق تحصیل در فرانسه کسب کرده اند و در این کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند مطابق قوانین ویزای دانشجویی فرانسه در مشاغل تعیین شده و مطابق با ساعات معین فعالیت نمایند.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل
اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه با تمکن مالی

برای اخد اقامت فرانسه با تمکن مالی فرد و یا سرپرست خانواده باید اثبات کند، که می تواند ماهیانه مبلغ تعیین شده اقامت فرانسه با تمکن مالی به یورو را تامین نماید. مبلغ اقامت فرانسه با تمکن مالی برای افراد مجرد، متاهل و همچنین براساس تعداد فرزندان و سن آن ها متفاوت است.

اقامت فرانسه با یک میلیارد

برای کسب مجوز اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، مهمترین مدارک مورد نیاز ارایه تمکن مالی است. این مبلغ توسط دولت فرانسه اعلام می شود. برای مثال ممکن است در سال 2023 به ازای هر نفر از افراد یک خانواده اقامت فرانسه با یک میلیارد تومان ممکن باشد ولی در سال های آینده به مبلغ بیشتری از یک میلیارد برای اقامت فرانسه نیاز باشد. همچنین لازم به ذکر است متناسب با شرایط پرونده متقاضیان، ممکن است برای یک خانواده چهارنفره مبلغ موردنیاز چهار میلیارد نباشد و کمتر از آن محاسبه شود. پس اقامت فرانسه با یک میلیارد برای تمام افراد صحیح نخواهد بود.

تمدید اقامت فرانسه

برای تمدید اقامت فرانسه باید شرط صدور ویزا همچنان برقرار باشد. برای مثال دانشجو همچنان مطابق قوانین مشغول به تحصیل باشد و یا فرد شاغل همچنان در فرانسه مشغول به فعالیت باشد. البته بدیهی است که تمدید اقامت فرانسه جزییات دقیقی دارد و متناسب با شرایط هر فرد متفاوت است. همچنین توجه کنید که مواردی مثل تسلط به زبان فرانسوی، عدم سابقه کیفری، تمکن مالی و … در تمدید اقامت فرانسه تاثیرگذار هستند.

اقامت فرانسه با خرید ملک
اقامت فرانسه با خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق کار

یکی از شیوه های رایج اقامت فرانسه از طریق کار و اشتغال است. اگر پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای فرانسوی دارید، می توانید برای ویزای کار مهاجرت به فرانسه اقدام نمایید. دولت فرانسه در سال 2023 گزینه های مختلفی را برای اقامت فرانسه از طریق کار ارایه کرده است. برای آگاهی از جزییات دقیق موارد مربوط به اقامت فرانسه از طریق کار تنها کافی است با کارشناسان کارینا تماس بگیرید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

 

بهترین رشته ها برای مهاجرت به فرانسه

هزینه اقامت فرانسه

به طور کلی مهمترین مواردی که در هنگام محاسبه هزینه اقامت فارنسه باید به آن ها توجه نمود عبارت هستند از:

  • آماده سازی مدارک مورد نیاز
  • ترجمه مدارک ودر صورت نیاز، تاییدیه وزارت امورخارجه، دادگستری و یا مترجم امین سفارت
  • هزینه وقت سفارت
  • هزینه بلیط
  • هزینه های زندگی
اقامت فرانسه از طریق کار
اقامت فرانسه از طریق کار

کارت اقامت فرانسه

کارت اقامت فرانسه با توجه به ویژگی های پرونده متقاضی اقامت فرانسه مدت زمان اعتباری متفاوتی مثل 4 ساله و 10 ساله دارد. برای اخذ کارت اقامت فرانسه که دارای 10 سال اعتبار است باید متقاضی به مدت 5 سال به طور پیوسته در خاک کشور فرانسه اقامت قانونی داشته باشد. همچنین ارایه مدارک معتبر برای اثبات یک منبع مالی و درآمدی کافی و باثبات یکی از دیگر شرایط لازم برای کارت اقامت 10 ساله فرانسه است. اخد کارت اقامت فرانسه با توجه به شرایط متقاضی قابلیت تمدید را در سال های بعدی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا