ویزای کاری فرانسه راهنمای جامع✔️ هزینه، مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای کار فرانسه

ویزای کاری فرانسه (اسکیل ورکر فرانسه) یکی از ویزاهای کاری پرطرفدار در میان کشورهای اروپایی است. افراد بسیاری در کشورهای مختلف به دنبال ویزای کاری فرانسه (France skilled worker visa) و کار در این کشور هستند. فرانسه نظام اقتصادی کارآمدری دارد و به همین دلیل ویزای کاری فرانسه گزینه ای مناسب برای علاقه مندان به پیشرفت شغلی و فعالیت در بازارهای بین المللی و به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. دپارتمان مستقل اخذ ویزای کاری فرانسه در موسسه مهاجرتی کارینا با هدف افزایش میزان رضایتمندی شما مخاطبین ارزشمند، پاسخ بسیاری از پرسش های رایج درباره ویزای کار فرانسه را با توجه به جدیدترین تغییرات سال 2024 در این مقاله ارایه کرده است.

ویزای کاری فرانسه
ویزای کاری فرانسه

برخی از مباحث اصلی ارایه شده در این مقاله عبارتند از شرط مدرک زبان برای گرفتن ویزای کاری فرانسه، تمکن مالی موردنیاز برای ویزای مهاجرت کاری به فرانسه. هزینه اخذ ویزای کار کشور فرانسه به همراه شرایط دریافت آن. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار فرانسه مطابق قوانین ارایه شده در سال 2024.

حقوق کارگر ساده در فرانسه

در سال 2024 حداقل دستمزد ساعتی ناخالص در فرانسه 11.65 یورو اعلام شده است. برای اطلاع از حقوق کارگر ساده در فرانسه می توان به نمودار حداقل دستمزد ساعتی ناخالص در فرانسه از سال 2005 تا 2024 نگاه کرد.

حقوق کارگر ساده در فرانسه
حقوق کارگر ساده در فرانسه

تصویر ارایه شده از سایت statista به نشانی زیر دریافت شده است.

https://www.statista.com/statistics/460606/minimum-wage-france/

شرایط ویزای کاری فرانسه

از نکات مهم و شرایط ویزای کاری فرانسه مشخص بودن مدت زمان اشتغال در فرانسه است. اگر فعالیت کاری بیشتر از 90 روز نشود، ویزای کوتاه مدت (short-stay visa) براساس طول مدت حضور در فرانسه  توسط کارفرما درخواست می شود. بدیهی است که که پیش از به پایان رسیدن زمان علام شده شده در ویزا باید فرانسه را ترک کنید.

دریافت ویزای کاری فرانسه

اگر زمان همکاری در نظر گرفته شده بیش از 90 روز باشد، باید برای دریافت ویزای کاری فرانسه به صورت بلند مدت (long-stay visa) با عبارت “travailleur temporaire” (کارگر موقت) اقدام نمود. متقضیان ویزای کاری بلند مدت فرانسه باید ظرف مدت سه ماه پس از ورود به فرانسه ان را تایید نمایند.

هزینه ویزای کاری به فرانسه
هزینه ویزای کاری به فرانسه

هزینه ویزای کاری فرانسه

هزینه ویزای کاری به فرانسه شامل دو بخش هزینه خدمات و هزینه ویزا می شود. در حال حاضر هزینه خدمات شرکت VFS برای هر پرونده ویزای کاری به فرانسه 25 یورو اعلام شده است. این مبلغ به صورت یورو در شرکت VFS پرداخت می شود. مطابق جدول زیر هزینه ویزای کاری فرانسه از نوع long-stay visa نیز 99 یورو است.

نوع ویزا Visa Type هزینه ویزای فرانسه
ویزای شنگن و ویزای ترانزیت فرودگاهی Schengen visa and Airport transit visa 80 یورو
ویزای اقامت بلند مدت Long-stay visa 99 یورو

لیست کامل هزینه های ویزای کاری به فرانسه

لیست کامل هزینه های ویزای فرانسه در لینک زیر ارایه شده است.

https://france-visas.gouv.fr/documents/d/france-visas/frais-de-visa-anglais

 

پرسش های رایج درباره ویزای کاری به فرانسه

هزینه ویزای کاری فرانسه چقدر است؟

هزینه ویزای بلند مدت Long-stay visa برای مهاجرت کاری به فرانسه 99 یورو است. هزینه خدمات VFS نیز برای این ویزا 25 یورو است.

ویزای کاری فرانسه از چه نوعی است؟

اگر مدت زمان کار بیشتر از 90 روز باشد، باید برای ویزای کاری فرانسه از ویزای اقامت بلند مدت Long-stay visa اقدام نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا