کار در هلند برای ایرانیان | قوانین کار در هلند 2024

کار در هلند به عنوان یکی از کشورهای مهم اتحادیه اروپا برای بسیاری از افراد در سراسر جهان هدفی بسیار جذاب است. شاخص بالای امید به زندگی، کیفیت مطلوب آب و هوا، درآمد قابل توجه و امکان تحصیلات عالیه از جمله عواملی هستند که هلند را به مقصدی محبوب برای پیشرفت شغلی تبدیل کرده اند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی کارینا جنبه های مختلف و قوانین کار در هلند، به ویژه شرایط کار در هلند برای ایرانیان را مطابق با جدیدترین تغییرات مربوط به سال 2024 بررسی می کنیم.

راهنمای کامل کار در هلند
راهنمای کامل کار در هلند

شغل های پردرآمد در هلند

عرضه و تقاضا دو رکن اساسی در دنیای اقتصاد هستند. اگر میزان عرضه کمتر از تقاضای موجود باشد، قیمت ها افزایش خواهند یافت. در مورد شغل های پردرآمد کار در هلند نیز این شرایط صادق است.

10 شغل پردرآمد در هلند

در ادامه 10 شغل پردرآمد در هلند معرفی شده اند:

 1. محقق در صنعت شیمی درمانی (Researcher in the Clinical chemistry industry)
 2. خلبان (Pilot)
 3. مدیر بازرگانی (Commercial director)
 4. جراح مغز و اعصاب (Neurosurgeon)
 5. متخصص پوست (Dermatologist)
 6. وکیل شرکت (Company lawyer)
 7. حسابدار (Accountant)
 8. شهردار (Mayor)
 9. وکیل (Lawyer)
 10. روانپزشک اعتیاد (Addiction psychiatrist)

کارشناسان دپارتمان مهاجرت کاری به هلند کارینا آماده پاسخگویی و ارایه خدمات مشاوره ای تخصصی در زمینه کار در هلند به شما عزیزان هستند.

حقوق کار در هلند

حداقل حقوق کار در هلند برای یک فرد بالای 21 سال در سال 2023 در حدود 2000 یورو بوده است. همچنین یک هفته کاری کامل در هلند 36، 38 یا 40 ساعت در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است که حقوق کار هلند براساس گروه سنی متفاوت است. آخزین افزایش حقوق کار در هلند نیز در تاریخ اول جولای سال 2023 بوده است که در آن پایه حقوق و حداقل دسمتزد کارگر بالای 21 سال از € 1.934,40 به € 1.995,00 افزایش یافت.

حقوق 1.934,40 یورو در تاریخ 1 ژانویه سال 2023 اعلام شده بود.

پایه حقوق کار در هلند در سال 2024

براساس آمار اعلام شده در سایت رسمی دولت هلند از تاریخ 1 جولای سال 2023 پایه حقوق کار در انگلیس (Minimum wage) به صورت زیر است:

گروه سنی پایه حقوق ماهیانه به یورو (حداقل دسمتزد) حداقل دسمتزد هفتگی (به یورو) پایه حقوق روزانه
افراد 21 سال و بیشتر € 1.995,00 € 460,40 € 92,08
20 سال € 1.596,00 € 368,30 € 73,66
19 سال € 1.197,00 € 276,25 € 55,25
18 سال € 997,50 € 230,20 € 46,04
17 سال € 788,05 € 181,85 € 36,37
16 سال € 688,30 € 158,85 € 31,77
15 سال € 598,50 € 138,10 € 27,62

 

مهاجرت تضمینی به هلند از طریق کار
مهاجرت تضمینی به هلند از طریق کار

 

استخدام کارگری در هلند

در جدول زیر برخی از فرصت های کار و استخدام کارگری در هلند و در بزرگترین شرکت های هلندی معرفی شده اند.

نام شرکت زمینه فعالیت محل دفتر اصلی
Stellantis * خودروسازی آمستردام
Airbus هواپیمایی لايدن
Philips لوازم برقی آیندهوون

* Stellantis یک شرکت خودروسازی چندملیتی است که از ادغام شرکت ایتالیایی آمریکایی Fiat Chrysler Automobiles (FCA) و گروه PSA فرانسه تشکیل شده است.

هزینه زندگی در هلند و کار در کشور هلند

هزینه زندگی در شهرهای بزرگ هلند در مقایسه با شهرهای کوچکتر آن بیشتر است. به همین دلیل نوع شغل کار در شهرهای مختلف هلند باید متناسب با هزینه های اجاره، حمل و نقل و خوراک و… در آن شهر در نظر گرفته شود.

لیست مشاغل مورد نیاز در هلند

کشور هلند وضعیت اقتصاد یخوبی دارد. این کشور تمرکز زیادی بر صنایع مبتنی بر فناوری های پیشرفته و نوآور دارد. افراد مبتکر در صنایع خلاق (innovators in the creative industries)، متخصصان مراقبت های بهداشتی (healthcare specialists)، وکلا (lawyers)، متخصصان پوست (dermatologists)، قضات (judges) و جراحان مغز و اعصاب (neurosurgeons) از گزینه های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز در هلند هستند.

قوانین کار در هلند

به طور کلی اتباع خارجی و شهروندان سایر کشورها اخذ برای کار در هلند نیازمند اخذ ویزای کار و اقامت هلند هستند. نوع ویزا می تواند بر اساس ملیت متقاضی، پیشنهاد شغلی و مدت اقامت وی متفاوت باشد. تسلط کامل وکیل و موسسه مهاجرتی از قوانین و مقررات کار در هلند بسیار با اهمیت است.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

همانند سایر کشورهای دنیا قراردادهای کار در هلند شامل توضیحات پایه استخدامی از جمله میزان حقوق توافق شده، ساعات کاری، تعطیلات و مزایای شغل مورد نظر هستند.

سایت کاریابی هلند

وزارت امور اجتماعی و اشتغال هلند (Ministry of Social Affairs and Employment) مسئول تصمیم گیری در مورد حق افراد برای اشتغال و کار در هلند است. اطلاعات مرتبط با سایت کاریابی در هلند در سایت رسمی دولت هلند (Government of the Netherlands) ارایه شده است.

سایت کاریابی هلند
سایت کاریابی هلند

پناهندگی در هلند

در سال‌ های گذشته صحبت های زیادی در مورد قوانین پناهندگی در هلند و تاثیرات افزایش تعداد پناهندگان در این کشور مطرح شده است. برای مثال احتمال افزایش زمان انتظار رسیدگی به پرونده ها یکی از تغییرات جدید مرتبط با پناهندگی در هلند است.

مطابق آمارهای ارایه شده در سال 2023 شهروندان کشورهای زیر بیشترین متقاضیان پناهندگی در هلند بوده اند:

 • سوریه (Syrian)
 • ترکیه (Turkish)
 • اریتره (Eritrea)
 • یمن (Yemen)
 • سومالی (Somali)
 • الجزایر (Algeria)
پناهندگی کار در هلند
بهترین کیس پناهندگی در هلند

بهترین کیس پناهندگی در هلند

بهترین کیس پناهندگی در هلند متناسب با شرایط هر متقاضی متفاوت است. برای مثال دولت هلند برای پناهندگان اوکراینی که دارای مدرک اقامت از خدمات مهاجرت و تابعیت (Immigration and Naturalisation Services) یا به اختصار IND شرایط ویژه ای در نظر گرفته است.

متقاضیان کیس پناهندگی در هلند شرایط گوناگونی دارند. پناهجویان اغلب به دلایل سیاسی، انسانی یا اقتصادی از کشور مبدا خود را ترک کرده اند. کشورهای عراق، سومالی و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که تعداد زیادی از شهروندان آن ها متقاضی کیس پناهندگی در هلند بوده اند.

درآمد آرایشگری در هلند

درآمد آرایشگری در هلند حال حاضر به طور میانگین 31,314 یورو در سال و 15 یورو در ساعت است. اگر بخواهیم درآمد سالیانه کار آرایشگری در هلند را بررسی کنیم بازه آن در حدود 24000 یورو برای آرایشگر مبتدی و دارای یک تا سه سال تجربه، 32000 یورو آرایشگر با تجریه متوسط و 38000 یورو برای یک آرایشگر حرفه ای و دارای بیش از هشت سال تجربه است.

درآمد آرایشگری در هلند
درآمد کار آرایشگری در هلند

کار در مزارع گل هلند

کار در مزارع گل هلند به شما امکان می دهد تا در دنیایی پویا و رنگارنگ زندگی کنید. فرصت های شغلی کار در مزرعه گل هلندی شامل لجستیک، توسعه محصول، فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک، زنجیره تامین، بازاریابی و… می شود. تیم‌ های کاری در مزارع گل هلند، روزانه برای ارایه خدمات به میلیون‌ ها مصرف‌ کننده گل‌ ها، دسته‌ های گل، گیاهان و گیاهان تزئینی فعالیت می کنند.

کار در مزارع گل هلند
کار در مزارع گل هلند

 

شغل آرایشگری در هلند

لوازم رایج شغل آرایشگری در هلند نیز همانند سایر مناطق دنیا عبارتند از قیچی، شانه، سشوار و… . یک آرایشگر با استفاده از قیچی موها را برش و شکل می دهد، کوتاه  و آن ها را مرتب می کند. اصلاح صورت با استفاده از تیغ نیز از دیگر خدمات کار آرایشگری در هلند است.

درآمد شغل آرایشگری در هلند
درآمد شغل آرایشگری در هلند

درآمد کار در هلند به عنوان آرایشگر

درآمد ناخالص کار آرایشگری در هلند به طور متوسط 33,114 یورو در سال یا معادل نرخ ساعتی 16 یورو است. یک آرایشگر مبتدی و دارای 1 تا 3 سال تجربه در هلند به طور متوسط 27,601 یورو در سال حقوق دریافت می کند. درامد یک آرایشگر سطح حرفه ای و دارای 8 سال تجربه آرایشگری به طور متوسط سالیانه ​​39,527 یورو است.

 

شغل رانندگی در هلند

هلند یکی از بهترین زیرساخت های جهان را حمل و نقل جاده ای دارد. ایمنی جاده در این کشور کوچک و پرجمعیت اولویت اصلی است. فواصل شهرها و روستاها در هلند کم است. گواهینامه هایی که در اروپا (EU) و یا در ناحیه اقتصادی اروپا (EEA countries) صادر شده اند در هلند معتبر هستند.

درآمد شغل رانندگی در هلند
درآمد شغل رانندگی در هلند

در آمد کار در هلند به عنوان راننده

متوسط حقوق ناخالص در آمد کار در هلند به عنوان راننده 27,601 یورو یا معادل نرخ ساعتی 13 یورو است. یک راننده سطح مبتدی که دارای 1 تا 3 سال تجربه است به طور متوسط سالیانه 27,601 یورو در هلند حقوق دریافت می کند. همچنین درامد یک راننده حرفه ای و دارای بیش از هشت سال تجربه به طور متوسط 30,794 یورو در سال است.

 

کارشناسی در هلند

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل کارشناسی در هلند و تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت کاری از پرسش های رایج افرادی هستند که برای تحصیل در هلند مهاجرت می کنند. برای آگاهی از اسامی و شرایط دانشگاه ها و کالج های معتبر کارشناسی در هلند تنها کافی است بر روی گزینه تماس با کلیک نمایید و یا فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نمایید، تا کارشناسان موسسه مهاجرتی کارینا در دپارتمان مهاجرت تحصیلی هلند با شما تماس بگیرند.

 

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

کلام پایانی

کیفیت زندگی در هلند از سطح قابل قبولی برخوردار است و به همین دلیل بسیاری به دنبال مهاجرت به هلند هستند. دسترسی به مراقبت های بهداشتی، سیستم آموزشی، و امکانات رفاهی، هلند را به مقصدی جذاب برای زندگی و کار تبدیل تبدیل کرده است.

ما به شما کمک می کنیم تا ضمن اطلاع از قوانین مهاجرتی و اخذ ویز از هزینه های زندگی در شهرهای مختلف هلند آگاه شده و بتوانید بهترین تصمیم گیری ممکن را در زمینه مهاجرت و کار در هلند داشته باشید.

 

سوال های رایج در مورد کار در هلند

میانگین سن بازنشستگی پس از کار در هلند چقدر است؟

در حال حاضر پس از کار در هلند می توان در سن 66 سالگی و چهار ماه بازنسشته شد.

حداقل دستمزد و متوسط حقوق ماهیانه کار در هلند چقدر است؟

در سال 2023 میانگین حداقل حقوق کار قانونی در هلند برای یک فرد دارای 21 سال یا بیشتر ماهیانه 1.995 یورو اعلام شده است.

حداقل ساعت کار در هلند برای یک هفته چقدر است؟

یک هفته کاری کامل برای کار در هلند می تواند بین 36، 38 یا 40 ساعت در نظر گرفته می شود.

 

 

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام.‌با تشکر از مطالب مفیدتون. لطفا بفرمایید آیا شغل شیرینی پزی و اشپزی در هلند برای یک خانم ایرانی درآمد زا هست یا خیر ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا