ویزای تحصیلی فرانسه راهنمای جامع✔️ هزینه، مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه (استیودنت ویزای فرانسه) یکی از ویزاهای تحصیلی بسیار محبوب در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. علاقه مندان زیادی از سراسر جهان به دنبال اخذ ویزای تحصیلی هلند (French Student Visa) هستند تا بتوانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند. فرانسه دارای یک سیستم آکادمیک خوشنام و شناخته شده است و به همین دلیل ویزای تحصیلی فرانسه انتخابی مناسب برای دانشجویانی بین المللی به شمار می آید. دپارتمان مستقل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در موسسه مهاجرتی کارینا با هدف افزایش میزان رضایتمندی شما مخاطبین ارزشمند، پاسخ بسیاری از پرسش های رایج درباره ویزای تحصیلی فرانسه را با در نظر گرفتن جدیدترین تغییرات قوانین سال 2024 در این مقاله ارایه کرده است.

ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

برخی از مباحث اصلی ارایه شده در این مقاله عبارتند از شرط مدرک زبان فرانسوی و انگلیسی برای گرفتن ویزای تحصیلی فرنسه، میزان تمکن مالی موردنیاز برای ویزای مهاجرت و تحصیل در فرانسه. هزینه اخذ ویزای تحصیل در کشور فرانسه به همراه شرایط دریافت آن. لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه مطابق قوانین ارایه شده در سال 2024 برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه.

 

شرایط ویزای تحصیلی فرانسه

شرایط ویزای تحصیلی فرانسه جهت درخواست ویزای بلند مدت دانشجویی فرانسه به صورت زیر است:

 1. متقاضیانی که دارای پذیرش در یکی‌ از مقطع های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند
 2. داوطلبانی که دارای پذیرش کلاس زبان از فرانسه هستند

این دو گروه باید برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه مراحل زیر را انجام دهند:

 • تشکیل پرونده ویزای بلند مدت دانشجویی در داخل نرم افزار Etudes en France
 • انجام مصاحبه آنلاین با استفاده از اپلیکیشن اسکایپ با دفتر کامپوس فرانس ایران

هزینه ویزای تحصیلی فرانسه

هزینه ویزای تحصیلی فرانسه برای مصاحبه کامپوس فرانس 250 یورو است. این هزینه ویزا به صورت حضوری پرداخت می شود.

مدارک ویزای تحصیلی فرانسه

پس از ساخت پروفایل در نرم افزار Etudes en France و تعیین وقت مصاحبه در دفتر کامپوس فرانس مدارک لازم جهت روز مصاحبه دفتر کامپوس فرانس از طریق پروفایل متقاضیان به ایشان اطلاع داده می شود. مدارک اصلی اخذ ویزای تحصیلی فرانسه عبارتند از:

 • اسکن پاسپورت
 • عکس
 • سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان
 • رزومه
 • مدارک فعالیت‌های حرفه‌ای
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رسید پرداخت هزینه ها
 • مدارک شغلی
 • تمکن مالی در صورت نیاز

 

تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه

تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه یکی از مهمترین مدارک برای دانشجویان به ویژه دانشجویان سلف فاند است. اینکه چه زمانی باید تمکن مالی در بانک سپرده گذاری شود، مبلغ آن و زمان برداشت از حساب از نکات مهم تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه هستند. عامل تاثیرگذار در تعیین مبلغ تمکن مالی سفارت فرانسه این است که دانشگاه موردنظر در پاریس قراردارد یا خیر.

اگر دانشگاه در خارج از پاریس باشد مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه ماهیانه 615 یورو با توجه به طول دوران تحصیل در نظر گرفته می شود. حداکثر تعداد ماه برای یک سال در نظر گرفته می شود. این مبلغ تنها به عنوان هزینه زندگی در نظر گرفته می شود و باید هزینه دوره زبان یا شهریه دانشگاهی که پذیرش از ان دریافت شده است نیز به آن اضافه شود. تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه برای زندگی در پاریس ماهیانه 1200 یورو در نظر گرفته می شود.

همچنین باید یادآور شد که برای کشور فرانسه فقط سپرده بانکی (ریال، دلار، یورو و…) پذیرفته می شود و سند املاک به عنوان تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه مورد قبول نیست.

ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

مدرک زبان یکی از موارد لیست مدارک ویزای تحصیلی فرانسه است. بدون مدرک زبان می توان دعوت‌ نامه شرکت در امتحان TCF، DELF یا DALF یا دعوت‌نامه برای پرداخت هزینه‌ های آزمون را ارایه نمود.

شرط سنی دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

برای انجام فرآیند تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در یکی از موسسه های آموزش عالی یا دانشگاه های فرانسه هیچ شرط یا محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.

شرط معدل برای فرآیند کامپوس فرانس و ویزای تحصیلی فرانسه

جهت انجام مراحل ویزای تحصیلی فرانسه در کامپوس فرانس، هیچ حداقل معدلی در نظر گرفته نشده است. البته ریزنمرات و معدل خوب می توانند احتمال موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه را افزایش دهند.

شماره تماس کامپوس فرانس ایران

در حال حاضر شماره تماس کامپوس فرانس ایران که در سایت این مرکز ارایه شده است 0933 454 6853 است. زمان پاسخگویی شماره تماس کامپوس فرانس ایران از یکشنبه تا پنجشنبه،ساعت 10 صبح تا 13 عصر است.

شماره تماس کامپوس فرانس ایران
شماره تماس کامپوس فرانس ایران

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی از موضوعات مورد علاقه افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارند. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به صورت تضمینی تنها کافی است بر روی گزینه تماس با کارینا کلیک نمایید و یا فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نمایید، تا کارشناسان موسسه مهاجرتی کارینا در دپارتمان تحصیل در فرانسه با شما تماس بگیرند.

 

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

 

 

پرسش های رایج درباره ویزای تحصیلی فرانسه

آیا برای ثبت درخواست پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی فرانسه شرط محدودیت سنی خاصی وجود دارد؟

ثبت درخواست پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی فرانسه دارای هیج محدودیت سنی نمی باشد.

آیا برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و مراحل کامپوس فرانس شرط معدل خاصی وجود دارد؟

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و مراحل کامپوس فرانس دارای هیج شرط معدلی نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا