ویزای تحصیلی انگلیس راهنمای جامع✔️ هزینه، مدارک و تمکن ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس (UK Student Visa) یکی از ویزاهای تحصیلی بسیار محبوب در جهان است. نظام آموزشی انگلستان سابقه درخشانی دارد و برخی از معتبرترین دانشگاه های دنیا در انگلیس قرار دارند. دپارتمان مستقل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در موسسه مهاجرتی کارینا با هدف افزایش میزان رضایتمندی شما مخاطبین ارزشمند، پاسخ بسیاری از پرسش های رایج درباره ویزای تحصیلی انگلیس را با در نظر گرفتن جدیدترین تغییرات قوانین این کشور در سال 2024 در این مقاله ارایه کرده است.

ویزای تحصیلی انگلیس
ویزای تحصیلی انگلیس

برخی از مباحث اصلی ارایه شده در مقاله راهنمای جامع ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از شرط مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس. میزان تمکن مالی موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و قانون محاسبه آن. هزینه اخذ ویزای تحصیل در کشور انگلیس براساس قوانین بریتانیا در سال 2024. چک لیست مدارک مورد نیاز که برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس برای متقاضی و همراه.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی انگلیس به صورت کلی شامل موارد زیر است:

 • مدارک سوابق تحصیلی (دانشنامه و ریز نمرات) به همراه ترجمه آن ها
 • رزومه و CV
 • تمکن مالی در صورت نیاز
 • مدرک زبان (اگر توسط دانشگاه تایید نشده باشد)
 • نامه ATAS (در صورت نیاز)
 • رسید پرداخت هزینه بیمه
 • رسید پرداخت هزینه وقت VFS
 • کاور لتر
 • پاسپورت (و پاسپورت های قبلی)

از آنجاییکه پلمپ مدارک ترجمه جهت اسکن در VFS باز می شود و به این ترتیب اعتبار آن ها از بین می رود، توصیه می شود از آن ها کپی رنگی بگیرید که امکان اسکن برگ به برگ آن ها به صورت جداگانه وجود داشته باشد. به این ترتیب نیازی به قیچی کردن پلمپ ترجمه ها نیست.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

تا پیش از دسامبر سال 2023 معیار اصلی محاسبه میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس سایت اواندا (OANDA) به نشانی www.oanda.com بود. اما در حال حاضر توصیه می شود پیش از هرگونه اقدامی برای تهیه مکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس با کارشناسان موسسه مهاجرتی کارینا کارینا تماس بگیرید.

براساس آنچه در سایت رسمی دولت انگلستان به نشانی gov.uk اعلام شده است میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی به انگلیس توسط درخواست کننده اصلی مبلغ نیز به عنوان تمکن در نظر گرفته می شود.

 • داخل لندن به صورت ماهایانه مبلغ 1,334 پوند تا 9 ماه
 • خارج از لندن به صورت ماهایانه مبلغ 1,023 پوند برای 9 ماه

تمکن ویزای همراه تحصیلی به انگلیس

میزان تمکن مالی برای همراه به صورت زیر است:

 • داخل لندن به صورت ماهایانه مبلغ 845 پوند تا 9 ماه
 • خارج از لندن به صورت ماهایانه مبلغ 680 پوند برای 9 ماه

 

تمکن مالی به سفارت انگلیس
تمکن مالی به سفارت انگلیس

 

همچنین در مطلب «نکات مهم تمکن مالی سفارت انگلیس | سایت اوندا oanda» نیز به طور کامل جزییات مربوط به چگونگی محاسبه میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس توضیح داده شده است.

نکات تمکن مالی سفارت انگلیس بر اساس سایت اوندا OANDA
نکات تمکن مالی سفارت انگلیس بر اساس سایت اوندا OANDA

تجربه ویزای تحصیلی انگلیس

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلیس نوبت به دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می رسد. تجربه ویزای تحصیلی انگلیس در ادامه به این شکل است که در صورت فول فاند نبودن نیاز به ارایه تمکن مالی است. همچنین مبلغ بیمه نیز باید متناسب با طول دوران تحصیل پرداخت شود. در مرحله بعدی نوبت به دریافت وقت VFS می رسد. براساس تجربه ویزای تحصیلی انگلیس در مرحله فقط مراحل جهت اسکن ارایه می شود و از متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی انگلیس عکاسی و انگشت نگاری می شود. پرسنل شرکت VFS ایرانی هستند و تمامی مراحل به زبان فارسی انجام می شود.

ایمیل نات استریت (Not Straight Forward) در ویزای تحصیلی انگلیس به چه معنی است؟

در صورتی که مسئول بررسی پرونده ویزای تحصیلی انگلستان در UKVI برای تصمیم گیری نیاز به زمان بیشتری داشته باشد ایمیل نات استریت (Not Straight Forward) ارسال می شود. در بیشتر موارد علت تاخیر در صدور ویزا نقص مدارک است که در قالب ایمیل دیگری به اطلاع متقاضی می رسد تا آن را برطرف نماید.

ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی می توانید مطالب موجود در سایت را مطالعه نمایید. کارشناسان دپارتمان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس کارینا آماده ارایه تمامی خدمات مشاوره ای و انجام امور مهاجرتی به مخاطبین گرامی هستند.

ویزای همراه تحصیلی انگلیس

مطابق قوانین سال 2024 ویزای همراه تحصیلی انگلیس تنها برای مقاطع مستر ریسرچ و دکتری و بالاتر از آن صادر می شود. به بیان دیگر دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد آموزش محور را دارند نمی توانند از ویزای همراه تحصیلی انگلیس استفاده کنند. دانشجویان فوق لیسانس که به صورت پژوهش محور باشد و دانشجویان PhD همچنان می توانند با همراه خود در طول دوران تحصیل خود در بریتانیا حضور داشته باشند.

ویزای همراه تحصیلی انگلیس
ویزای همراه تحصیلی انگلیس

شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

از جمله شرایط ویزای تحصیلی انگلیس این است که چنانچه سطح زبان دانشجو توسط دانشگاه تایید (Assess) شده باشد، نیازی به ارایه مدرک زبان برای دریافت ویزا جهت تحصیل در انگلیس نیست.

نوع ویزای تحصیلی انگلیس چیست؟

ویزای تحصیلی انگلیس با نام Student Visa or یا Tier 4 visa شناخته می شود.

تغییرات قوانین سفارت انگلیس در سال 2024 برای تحصیل در انگلیس
تغییرات قوانین سفارت انگلیس در سال 2024 برای تحصیل در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول میکشه

صدور ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول میکشه در حالتی که پرونده دانشجو نیاز به بررسی بیشتر نداشته باشد، کمتر از 1 ماه طول می کشد. اما در صورتی که ایمیل رفع نقص یا در اصلاح not straightforward دریافت شود اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بیشتر طول می کشد.

Unfortunately, the processing of your application has not been straightforward and we will be unable to decide your application within our customer service targets. We are continuing to work on your application and aim to make a decision as soon as possible.

 

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس در صورتی که پرونده متقاضی نیاز به بررسی بیشتر نداشته باشد، کمتر از 1 ماه است. اما اگر ایمیل رفع نقص و not straightforward دریافت شود مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان افزایش می یابد.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

شرط سنی برای ویزای تحصیلی انگلیس به طور کلی وجود ندارد. سن متقاضیان ارتباط مستقیمی با مقطع تحصیلی دارد. برای مثال دانشجویان مقطع دکتری اغلب سن بیشتری در مقایسه با مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی دارند.

ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

دریافت ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان در صورتی ممکن است که سطح زبان دانشجو توسط دانشگاهی که نامه پذیرش را صادر کرده است تایید شده باشد. در این شرایط ارایه مدرک زبان برای دریافت ویزا نیاز نیست.

ویزای تحصیلی انگلیس برای افغانها

در حال حاضر شرکت VFS در داخل کشور افعانستان شعبه ای ندارد. به همین دلیل شهروندان این کشور می توانند برای انجام امور ویزای تحصیلی انگلیس برای افغانها به دفتر این شرکت در تهران مراجعه نمایند.

ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان

حداقل سن برای ویزای تحصیل و دانشجویی انگلستان 16 سال است. اگر متقاضی ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان هستید و یا 16 یا 17 سال دارید و قصد دارید تا در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کنید، ممکن است واجد شرایط ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان باشید.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس در صورت ارایه درخواست از خارج از بریتانیا است. همچنین هزینه تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل بریتانیا نیز 490 پوند است.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس
هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

با ویزای تحصیلی به انگلیس کجا میشه رفت

حتی با وجود ویزای تحصیلی به انگلیس نیز ممکن است برای بازدید از کشورهای دیگر اروپایی به ویزای شینگن نیاز داشته باشید. پس از اخذ اقامت قانونی و مهاجرت تحصیلی به انگلیس شما می توانید به کشورهای انگلیس، ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی سفر کنید.

تجربه اقامت انگلستان
تجربه اقامت انگلستان

پرسش های رایج درباره ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس چقدر است؟

اگر از خارج از انگلستان برای دریافت هزینه ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایید هزینه آن 490 پوند است.

صدور ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول میکشه؟

اگر درخواست نات استریت نشود در کمتر از 1 ماه ویزای تحصیلی انگلیس صادر می شود.

از چقدر قبل از شروع کلاس ها می توان برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمود؟

اولین زمانی که می توانید برای ویزای تحصیلی انگلیس درخواست دهید 6 ماه قبل از شروع آن دوره است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا