صفر تا صد مهاجرت به آلمان | هزینه مهاجرت آلمان 2024

مهاجرت به آلمان نقش مهمی در شکل گیری قدرت اقتصادی و تغییرات جمعیتی و فرهنگی این کشور داشته است. آلمان از جمله کشورهایی است که سابقه طولانی در پذیرفتن مهاجران از نقاط مختلف دنیا داشته اند.

صفر تا صد مهاجرت به آلمان | هزینه مهاجرت آلمان
صفر تا صد مهاجرت به آلمان | هزینه مهاجرت آلمان

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

تحولات سیاسی ناشی از موج عظیم انواع مهاجران و پناهجویانی که به دنبال زندگی جدید وارد آلمان وارد می شوند، نتایج بسیار مهمی داشته است که در این مقاله به بررسی آن ها و ابعاد مهم مهاجرت به آلمان و همچنین راحت ترین راه مهاجرت به آلمان می پردازیم.

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

شروع مهاجرت به آلمان و تاریخچه آن به دهه 1950 باز می گردد، زمانی که این کشور پس از جنگ جهانی دوم با کمبود شدید نیروی کار مواجه شده بود. در آن زمان در راستای تامین قوای لازم برای بازسازی کشور، دولت آلمان شروع به اجرای برنامه های اخذ اقامت آلمان از طریق اشتغال و پذیرفتن درخواست های مهاجرت نیروی کار از کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه و… نمود. با گذشت زمان و رشد جمعیت مهاجران، موضوع مهاجرت به آلمان نیز اهمیت بیشتری پیدا کرد و جامعه چند فرهنگی آلمان پررنگ تر از گذشته گسترش یافت.

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟
برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

هزینه مهاجرت به آلمان به تومان در سال 2024

هزینه مهاجرت به آلمان را می توان به دو گروه هزینه های مادی و غیر مادی تقسیم نمود.

  • اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید بخشی از هزینه ها عبارتند از ترجمه مدارک، وقت سفارت، آزادسازی مدارک تحصیلی، آزمون زبان، وثیقه خروج از کشور برای مشمولین و…
  • هزینه مهاجرت به آلمان اما محدود به موارد مالی نمی شود. زمان و تلاش برای کسب تجربه، یادگیری زبان آلمانی، تهیه رزومه آکادمیک قوی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و… و در مورد برخی افراد، دوری از خانواده و دوستان و… بخشی از هزینه های غیر مادی هستند که مهاجرت به کشور آلمان به همراه خواهد داشت.

مهاجرت به آلمان قاچاقی

در سال های اخیر، آلمان شاهد افزایش قابل توجه مهاجران غیر قانونی به ویژه از کشورهای خارج از اروپا بوده است که به صورت قاچاقی به آلمان مهاجرت می کنند. برخی از مهاجران و پناهندگانی که قاچاقی به آلمان وارد می شوند، از جنگ و مواردی که در کشورهای خود با آن مواجه هستند تصمیم به مهاجرت به آلمان گرفته اند.

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

 

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

همانطور که گفته شد متاسفانه جنگ ها از عللی مهمی هستند که باعث می شوند افراد زیادی اقوام و خانه و زندگی خود را از دست داده و با پرداخت هزینه های متفاوت به دنبال پناهندگی در کشورهای دیگر باشند. برای مثال از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، تعداد زیادی پناهنده سوری وارد آلمان شده اند؛ به طوری که هم اکنون آلمان به یکی از بزرگترین پذیرندگان پناهجویان سوریه ای در اروپا تبدیل تبدیل شده است. تصمیم دولت وقت آلمان در باز کردن درهای کشور به روی پناهندگان با حمایت و انتقادهایی گوناگونی همراه شد و برخی معتقد بودند که مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بر منابع و انسجام اجتماعی کشور فشارهایی را وارد کرده است. لازم به ذکر است افراد سودجوی نیز در این شرایط به دنبال سوء استفاده و تحمیل هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی آسیب های بیشتری را به مهاجران وارد می کنند.

آیا مهاجرت به آلمان خوب است

وضعیت فعلی مهاجرت در آلمان پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد. از یک سو، مهاجرت به آلمان خوب است چراکه این کشور همچنان به جذب متخصصان ماهر از سراسر جهان، به ویژه در صنایعی مانند فناوری و مهندسی ادامه می دهد. این مهاجران به رشد اقتصادی آلمان کمک می کنند. از سوی دیگر، چالش های مرتبط با مهاجرت نیز وجود دارد که نباید آن ها را نادیده گرفت.

آیا مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی خوب است
آیا مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی خوب است

 

شرط سنی مهاجرت به آلمان

شرط سنی برای مهاجرت آلمان متناسب با اینکه از چه طریقی قصد مهاجرت به آلمان را دارید متفاوت است. برای آگاهی از شرط سنی مهاجرت به آلمان می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی کارینا تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

 

صفر تا صد مهاجرت به آلمان

با وجود این چالش ها، مهاجرت به آلمان فرصت های قابل توجهی را هم برای مهاجران و هم این کشور ایجاد می کند. افزایش میانگین سنی جمعیت آلمان و کاهش نرخ زاد و ولد باعث شده است که آلمان برای حفظ اقتصاد و حمایت از سیستم رفاهی خود مهاجران و به ویژه نیروی کاری متخصص نیاز داشته باشد. علاوه بر این، تنوع نژادی و فرهنگی می تواند دیدگاه ها، ایده ها و غنای فرهنگی جدیدی را برای جامعه آلمان به ارمغان بیاورد.

کلام پایانی
مهاجرت به آلمان یکی از ویژگی های تعیین کننده تاریخ آلمان بوده است. در حالی که مهاجرت به آلمان مانند مهاجرت هر کشور دیگری چالش هایی به همراه دارد، مزایای قابل توجهی مانند نیروی کار متنوع و غنی سازی فرهنگی را نیز در پی خواهد داشت.

 

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام
      تشکر از پیامتون.
      برای دریافت مشاوره در مورد شرایط مهاجرت به آلمان براساس جدیدترین قوانین سال 2024 و همچنین نکات مهم مربوط به سال 2023 می توانید با دپارتمان مهاجرت به آلمان کارینا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا