شرایط اقامت انگلیس | اقامت انگلستان از طریق بعد از تحصیل

انگلستان یکی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان است و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از شرایط و اخذ اقامت انگلیس هستند. در این مقاله به بررسی شرایط و مزایای اخذ اقامت انگلستان می پردازیم.

اقامت انگلیس
اقامت انگلیس

اقامت انگلیس از طریق پناهندگی

نحوه مدیریت اقامت انگلیس از طریق پناهندگی برای دهه ها یکی از موضوعات مهم بحث های داغ سیاسی در انگلستان بوده است. انگلستان از دیرباز مقصد پناهندگانی از سراسر جهان بوده است که به دنبال زندگی جدید به این کشور آمده اند. با این حال، ایجاد فشار بر خدمات عمومی، کاهش دستمزدها و در برخی موارد زمینه سازی ناآرامی های اجتماعی گوناگون از موضوعات مهمی هستند که در جلسات مربوط به اقامت انگلیس از طریق پناهندگی مطرح می شوند.

اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

آیا اخذ اقامت انگلیس از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در بسیاری از کشورهای جهان خرید ملک به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت شناخته می شود، و هم اکنون با توجه به قوانین حاضر انگلستان، اقامت انگلیس از طریق خرید ملک امکان پذیر است. به طور کلی خرید ملک در انگلیس، گزینه‌ ای بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات و اخذ اقامت این کشور است.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

تجربه اقامت انگلستان

انگلیس یکی از کشورهای مهم تشکیل دهنده بریتانیای کبیر (Great Britain) است. در تصویر زیر تفاوت نام های انگلستان، بریتانیا کبیر (GB) و پادشاهی متحده (UK) نشان داده شده است. بخش از جامعه مهاجرین در انگلستان متعلق به سایر کشورهای اروپایی و به ویژه اروپای شرقی هستند.

پس از خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال 2020 که به عنوان برگزیت شناخته می شود تجربه اقامت انگلستان و شرایط مهاجرت به انگلستان و آزادی رفت و آمد شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نیاز یا عدم نیاز به ویزا و مجوز کار تغییرات مهمی داشته است.

تجربه اقامت انگلستان
تجربه اقامت انگلستان

هزینه اقامت انگلیس

به طور کلی مهمترین مواردی که در هنگام محاسبه هزینه اقامت انگلیس باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

  • آماده سازی مدارک مورد نیاز و ترجمه آن ها
  • هزینه بیمه
  • هزینه وقت سفارت
  • هزینه بلیط
  • هزینه های زندگی

شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان

وجود سفارت ایران در لندن و سفارت انگلستان در تهران باعث شده است تا انجام امور مهاجرتی و به طور کلی شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان تا حد زیادی تسهیل شود. البته در حال حاضر امور مربوط به ویزا و مهاجرت ایرانیان به انگلستان توسط شرکت VFS در تهران انجام می شود.

شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان
شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان

بهترین مسیر برای اخذ اقامت انگلیس

به تازگی دولت انگلیس سیاست های بحث برانگیزی را برای مدیریت انواع مسیرهای اخذ اقامت این کشور مطرح کرده است. برای یافتن برای اخذ اقامت انگلیس باید شرایط هر متقاضی به طور انفرادی و دقیق بررسی شود تا متناسب با جدیدترین تغییرات و تصمیمات دولت بریتانیا در امور مهاجرت، بهترین تصمیمات اتخاد شوند.

کارت اقامت انگلستان (کارت BRP)

کارت اقامت انگلستان که به اختصار کارت BRP یا Biometric residence permits نامیده می شود کارتی است که به شهروندان انگلیس و افرادی که اقامت این کشور را دارا هستند، داده می شود. برای تبدیل شدن به یک شهروند انگلیسی و اخذ تابعیت انگلستانی، می توان حداقل پنج سال به طور قانونی در انگلستان اقامت (غیر تحصیلی) داشت. البته مواردی مثل مهارت در زبان انگلیسی و عدم سابقه کیفری نیز در اخذ کارت اقامت انگلستان تاثیرگذار هستند.

اقامت انگلیس از طریق تحصیل

اقامت انگلیس از طریق تحصیل یکی شیوه های رایج مهاجرت به انگلیس به ویژه در بین جوانان است. در صورت پذیرش فول فاند هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو در مدت زمان تعیین شده توسط دانشگاه پرداخت می شود. البته برای اخذ اقامت انگلیس از طریق تحصیل هزینه های بیمه و وقت ارایه مدارک، عکس و انگشت نگاری باید پرداخت شوند.

اقامت انگلستان بعد از تحصیل

دانشجویان برای اقامت انگلستان بعد از تحصیل می توانند ویزای گرجوییت (Graduate visa) را درخواست نمایند. در سال 2023 مدت زمان ویزای گرجویت برای اقامت انگلستان بعد از تحصیل دو سال است. در طی این دو سال، فرد می تواند در صورت پیدا کردن فرصت شغلی مناسب از طرف شرکتی که امکان استخدام (اسپانسرشیپ) کارکنان بین المللی را دارد، ویزای و اقامت خود را به نوع کاری تبدیل کند.

اقامت انگلیس از طریق بعد از تحصیل
اقامت انگلیس از طریق بعد از تحصیل

راحت ترین راه اخد اقامت به انگلستان

یکی راحت ترین راه اخد اقامت به انگلستان سپری کردن مدت زمان تعیین شده حضور در این کشور است. البته توجه کنید که اگرچه این مورد ممکن است به عنوان راحت ترین راه اقامت انگلیس شناخته شود اما مواردی مثل تسلط به زبان انگلیسی، عدم سابقه کیفری و … در کسب اقامت انگلستان بسیار تاثیرگذار هستند.

برای اطلاع دقیق از تغییرات قانون جدید اقامت انگلیس در سال 2023 تنها کافی است بر روی گزینه تماس با کلیک نمایید و یا فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نمایید، تا کارشناسان دپارتمان اقامت انگلیس در موسسه مهاجرتی کارینا در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

تماس با کارینا

برای اخذ اقامت انگلیس چقدر پول لازم است

هزینه اسکان و تهیه خانه یا خوابگاه، خوراک و غدا، و حمل و نقل از مهمترین هزینه های اولیه پس از اخذ اقامت انگلیس هستند. برای برای اخذ اقامت انگلیس (انگلستان) چقدر پول لازم است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در پاسخ به این سوال که برای اخذ اقامت انگلیس (انگلستان) چقدر پول لازم است با کارشناسان موسسه مهاجرتی کارینا تماس بگیرید.

راحت ترین راه اخد اقامت به انگلستان
راحت ترین راه اخد اقامت به انگلستان

بخش هایی که به زودی به مطلب شرایط اقامت انگلیس | اقامت انگلستان از طریق بعد از تحصیل اضافه خواهند شد.

  • اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا