بهترین رشته های تحصیل مهندسی در آلمان ✔️ حقوق مهندسی در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته در جهان است و به همین دلیل افراد زیادی به تحصیل و فعالیت در رشته های مهندسی در آلمان علاقه مند هستند. تحصیل در دانشگاه های فنی مهندسی آلمانی فرصت های کم نظیری را برای دانشجویان فراهم می کند در کنار یادیگری مباحث تئوری، از تجهیزات مدرن آموزشی نیز بهره مند شوند.

فهرست عناوین

مهندسی در آلمان
مهندسی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان

یکی از ویژگی های مهم تحصیل مهندسی در آلمان امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌ المللی است. تنوع دانشگاه های در مقاطع مختلف نیز امتیاز مثبت دیگر تحصیل مهندسی در آلمان است.

بهترین رشته های مهندسی در آلمان

برخی از رشته های محبوب که به عنوان بهترین رشته های مهندسی در آلمان شناخته می شوند عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی نفت
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی معدن
راحت ترین راه اقامت آلمان
راحت ترین راه اقامت آلمان

دانشگاه های مهندسی آلمان

دانشگاه فنی مونیخ

Technische Universität München

دانشگاه فنی آخن

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

دانشگاه فنی برلین

Technische Universität Berlin

موسسه فناوری کارلسروهه

Karlsruhe Institute of Technology

دانشگاه صنعتی دارمشتات

Technische Universität Darmstadt

TU درسدن

Technische Universität Dresden

دانشگاه اشتوتگارت

Universität Stuttgart

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (LMU) مونیخ

Ludwig-Maximilians-Universität München

دانشگاه هومبولت برلین

Humboldt-Universität zu Berlin

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن نورنبرگ

Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

 

حقوق مهندسی در آلمان

براساس آمار اعلام شده توسط سایت glassdoor میانگین حقوق مهندسی در آلمان 65,449 یورو در سال است. متوسط پاداش نقدی اضافی برای یک مهندس در آلمان نیز به طور متوسط 5013 یورو است.

حقوق مهندسی در آلمان
حقوق مهندسی در آلمان

درآمد مهندسین در آلمان

مطابق آنچه توسط سایت www.glassdoor.com در آمد مهندسی در آلمان €65,449 در سال، درآمد مهندسی باتجربه و ارشد €85,000 در سایت است.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مهندسین به آلمان

 • پاسپورت دارای اعتبار کاقی
 • مدارک مربوط به بیمه یا سابقه کار
 • قرارداد کاری معتبر با توجه به پیشنهادی شغلی و جاب آفر
 • بیمه مسافرتی
 • مدرک زبان آلمان
 • عکس مهاجرت مهندسین به آلمان
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و CV

 

مهندسی عمران در آلمان

کشور آلمان به دلیل پیشینه قوی در مهندسی عمران و پروژه های نوآورانه ساخت و ساز یکی از مقاصد اصالی مهاجرت مهندسان عمران است. تحصیل و فعالیت در رشته مهندسی عمران در آلمان و ساخت و ساز در این کشور چندین مزیت مهم دارد: بهره مندی از سیستم آموزشی با کیفیت دانشگاه های آلمان و امکان استفاده از فرصت های تحقیقاتی در زمینه مهندسی

درآمد مهندسی عمران در آلمان

میانگین درآمد مهندسی عمران در آلمان 67,278 یورو در سال است. متوسط پاداش نقدی اضافه بر حقوق برای یک مهندس عمران در آلمان 7278 یورو است.

درآمد مهندسی عمران در آلمان
درآمد مهندسی عمران در آلمان

نرم افزارهای مهندسی عمران در آلمان

 • ALLplan
 • BRZ
 • iTWO
 • BricsCAD
 • Baustellenmanager
 • Microsoft Office

به دلیل قانون کپی رایت در کشور آلمان تعداد زیادی از شرکت ها ترجیح می دهند که به جای استفاده از نرم افزارهای شناخته شده در رشته عمران، از برنامه های آلمانی مثل ALLplan استفاده نمایند. دانشجویان رشته عمران در آلمان امکان یادگیری و استفاده از نرم افزار ALLplan را در طول دوران تحصیل در آلمان خود دارند.

دو نمونه دیگر از نرم افزارهای مهندسی عمران در آلمان، BRZ و iTWO هستند. این دو نرم افزار به صورت پکیج هستند و به دلیل قابلیت های بسیار زیاد در تمامی مراحل انجام پروژه های عمرانی از متره و برآورد تا برنامه و زمان بندی، مدیریت مالی و … استفاده می شوند. BricsCAD یکی دیگر از نرم افزارهای طراحی در آلمان است. این نرم افزار شباهت بسیار زیادی به برنامه AutoCAD دارد. Baustellenmanager یکی از نرم افرارهای قدرمند در طراحی است که امکان انجام پروژه های 3D نیز در آن وجود دارد. نرم افزار Baustellenmanager دارای قابلیت محاسبه احجام بوده و گزینه مناسبی برای دانشجویان نقشه برداری است. مجموعه نرم افزاری آفیس مایکروسافت و به ویژه نرم افزار اکسل Excel نیز توسط اغلب مهندسین عمران در آلمان برای انجام امور گوناگون استفاده می شود.

 

مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی در آلمان توسط دانشگاه‌ های معتبر زیادی ارایه می شود. دانشگاه آلمان هر ساله پذیرای تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان در دوره های مهندسی پزشکی هستند. به طور کلی اگر به دنبال تحصیلی در رشته مهندسی پزشکی با هزینه ای مقرون به صرفه و کیفیت آموزش بالا هستید پیشنهاد می کنیم حتما شرایط پذیرش مهندسی پزشکی در آلمان را بررسی نمایید. کارشناسان دپارتمان تحصیل در آلمان نیز به طور کامل پاسخگوی سوالات شما هستند.

مهندسی صنایع در آلمان

دوره های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در آلمان اغلب به طور مشترک توسط دانشکده های اقتصاد و عمران و یا مهندسی ارایه می شود. به همین دلیل دانشجویان مهندسی صنایع در طول دوران تحصیل خود در کشور آلمان می توانند مهارت های مربوط علم اقتصاد و مهندسی را با یکدیگر کسب می کنند. این ویژگی فرصت مناسبی را برای فعالیت در شغل های بین رشته ای پس از فارغ التحصیلی به وجود می آورد.

مهندسی مکانیک در آلمان

کشور آلمان به دلیل شهریه پایین دانشگاه ها، هزینه های پایین زندگی و صنایع پیشرفته و مراکز آموزش فنی، گزینه ای مناسب برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک است.

مهندسی مکانیک در آلمان
مهندسی مکانیک در آلمان

درآمد مهندسی مکانیک در آلمان

میانگین حقوق یک مهندس مکانیک در آلمان 63748 یورو در سال است. متوسط میزان پاداش نقدی اضافی برای یک مهندس مکانیک در آلمان نیز 5000 یورو است.

 

مهندسی برق در آلمان

بر اساس تحقیقات انجام شده کشور آلمان در 10 سال آینده به بیش از 100000 مهندس برق نیاز دارد.

درآمد مهندسی برق در آلمان

میانگین حقوق یک مهندس برق در آلمان 58800 یورو در سال است. بازه پرداختی پاداش نقدی برای یک مهندس برق در آلمان نیز بین 1600 تا 5000 یورو و متوسط آن 3300 یورو است.

مهندسی برق در آلمان
مهندسی برق در آلمان

 

مهندسی کامپیوتر در آلمان

آلمان برخی از بهترین دوره های آموزشی را در رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات ارایه می دهد. دانشگاه های متعددی برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی کامپیوتر در آلمان وجود دارد. به طور کلی، دانشگاه های دولتی در آلمان هیچ شهریه ای از دانشجویان برای تحصیل دریافت نمی کنند. در زبان آلمان از کلمه Informatik به جای علوم کامپیوتر استفاده می شود.

درآمد مهندسی کامپیوتر در آلمان

میانگین حقوق برای مهندس کامپیوتر در آلمان 44001 یورو در سال است. حقوق یک مهندس نرم افزار در سطح عادی €66,670 در سال و یک مهندس نرم افزار ارشد و سنیور سالیانه €87,000 است.

مهندسی کامپیوتر در آلمان
مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

مهندسی نفت در آلمان

بازار کار آلمان همیسه متقاضی مهندسان آموزش دیده و حرفه ای در زمینه فناوری نفت و سیستم های زمین گرمایی بوده است. برنامه ریزی و طراحی تجهیزات و فرآیندهایی برای دستیابی به حداکثر بازیابی سودآور نفت و گاز از فعالیت مهندسی نفت در آلمان است.

درآمد مهندسی نفت در آلمان

براساس سایت salaryexpert متوسط دستمزد ناخالص درآمد مهندسی نفت در آلمان 121.635 € یا معادل نرخ ساعتی 58 € است. یک مهندس نفت در سطح مقدماتی و دارای 1-3 سال تجربه به طور متوسط 83.896 یورو حقوق دریافت می کند.  یک مهندس نفت ارشد با 8 سال سابقه به طور متوسط 151.583 یورو حقوق دریافت می کند.

مهندسی نفت در آلمان
مهندسی نفت در آلمان

مهندسی شیمی در آلمان

تقاضا برای مهندسی شیمی در آلمان همواره وجود داشته است. تنوع فرصت‌ های شغلی برای مهندسین سیمی در زمینه های داروسازی، تولید مواد شیمیایی و مهندسی محیط زیست باعث شده است که افزار زیادی به دنبال تحصیلی در رشته شیمی در آلمان باشند.

درآمد مهندسی شیمی در آلمان

مطابق آمار ارایه شده در salaryexpert  متوسط حقوق ناخالص یک مهندس شیمی در آلمان 89.147 یورو یا معادل ساعتی 43 یورو است. مهندسین شیمی در کشور آلمان به طور متوسط ​​3.325 یورو پاداش دریافت می کنند. یک مهندس شیمی در آلمان با 1-3 سال تجربه به طور متوسط 62.395 یورو و یک مهندس شیمی ارشد با (8 سال سابقه تجربه به طور متوسط 110.734 یورو حقوق دریافت می کنند.

مهندسی خودرو در آلمان

مهندسی آلمان به موفقیت و نوآوری مشهور است. بسیاری از شرکت های معروف خودروسازی مثل بنز، بی ام و، پورشه، فولکس واگن، آئودی و… در آلمان قرار دارند.

اگر به دنبال کار در صنعت خودروسازی هستید آلمان گزینه ای ایده آل برای شما است. دانشگاه های مهندسی در آلمان از نظر کیفیت آموزش و تجیهزات در رتبه های برتر جهان قرار دارند.

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

مهندسی معدن در آلمان

طراحی معادن، توسعه فناوری جدید و ایجاد تجهیزات معدنی به منظور استخراج موثر و ایمن مواد معدنی یا فلزات از فعالیت های اصلی مهندسین معدن در آلمان هستند. مهندسی معدن از زیرساخت های اصلی اقتصاد جامعه مدرن آلمان است. اگر علاقه مند به زمین‌شناسی و حرکت موتور اقتصادی جهان هستید مهندسی معدن در آلمان گزینه مناسبی برای شما است.

 

پزسش های رایج درباره مهندسی در آلمان

حقوق مهندسی در آلمان چقدر است؟

میانگین حقوق یک مهندس در آلمان 65,449 یورو در سال است. متوسط پاداش نقدی اضافی نیز به طور متوسط 5013 € است.

در آلمان از چه نرم افزارهای برای مهندسی عمران استفاده می شود؟

نرم افزارهای آلمانی مثل ALLplan، BRZ، iTWO، BricsCAD، Baustellenmanager و Microsoft Office از نرم افزارهای مهندسی عمران در آلمان هستند.

حقوق مهندس مکانیک در آلمان چقدر است؟

میانگین حقوق یک مهندس مکانیک در آلمان 63748 یورو در سال است. متوسط پاداش نقدی اضافی نیز به طور متوسط 5000 € است.

حقوق مهندس برق در آلمان چقدر است؟

میانگین حقوق یک مهندس برق در آلمان 58800 یورو در سال است. بازه پرداختی پاداش نقدی 1600 تا 5000 € و متوسط آن 3300 است.

حقوق مهندس کامپیوتر نرم افزار در آلمان چقدر است؟

میانگین حقوق یک مهندس کامپیوتر در آلمان 44001 یورو در سال است. حقوق یک مهندس نرم افزار در سطح عادی € 66,670 در سال و یک مهندس نرم افزار و سنیور سالیانه € 87,000 است.

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا