ویزای دانشجویی ترکیه ✔️ مدارک لازم، هزینه، تمدید اقامت دانشجویی ترکیه

دانشجویان کارشناسی براساس ویزای دانشجویی ترکیه می توانند به مدت 4 سال در این کشور تحصیل نمایند. اما پس از فارغ التحصیلی، ویزای دانشجویی ترکیه معتبر نخواهد بود و باید نوع دیگری از اقامت درخواست شود.

ویزای دانشجویی ترکیه
ویزای دانشجویی ترکیه

 

قانون جدید ویزای دانشجویی ترکیه

علاقه مندان دریافت ویزای دانشجویی ترکیه باید درخواست خود را در کنسولگری و یا سفارت ترکیه اعلام نمایند. اخذ ویزای دانشجویی ترکیه براساس قانون جدید در حدود 2 ماه زمان می برد. دانشجویانی که از دانشگاه های ترکیه پذیرش دریافت کرده اند پس از دریافت نامه پذیرش می توانند با توجه به قانون جدید ویزای دانشجویی ترکیه اقدام نمایند.

رد شدن ویزای دانشجویی ترکیه

از دلایل اصلی ریجکت شدن درخواست و رد شدن ویزای دانشجویی ترکیه قانون ماده 39 است. طبق ماده 39، درخواست های ویزای دانشجویی ترکیه به این دلیل رد می شوند که متقاضی تحصیل در ترکیه نتوانسته است در پرونده خود اداره مهاجرت این کشور را قانع کند که هدف او از مهاجرت به ترکیه ادامه تحصیل است. بر این اساس توصیه می شود که اگر به تازگی درخواست اقامت توریستی ترکیه شما ریجکت شده است، بدون انجام اقدامات مناسب برای ویزای دانشجویی ترکیه اقدام نکنید. همچنین با توجه به پرونده های موفق پرونده های اقامت دانشجویی ترکیه موسسه مهاجرتی کارینا احتمال پذیرفته نشدن ویزای دانشجویی ترکیه در مقاطع پایین تر از کارشناسی بیشتر است.

 

پرسش های رایج درباره ویزای دانشجویی ترکیه

مدت زمان دریافت ویزای دانشجویی ترکیه چقدر است؟

مدت زمان دریافت ویزای دانشجویی ترکیه در بیشتر پرونده ها 2 ماه است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا