تحصیل پرستاری در فرانسه ✔️ ویزای کاری و در آمد پرستاری در فرانسه

کشور فرانسه پیشینه طولانی در آموزش کادر درمان و به ویژه پرستاران دارد. پرستاری در فرانسه دارای چندین مزیت مهم است که در این مقاله به آن ها می پردازیم. شرایط لازم برای تحصیل در رشته پرستاری در کشور فرانسه و نکات مربوط به ویزای کاری، در آمد شغل پرستاری در کشور فرانسه از سایر مباحثی هستند که در این مقاله از موسسه مهاجرتی کارینا مطرح شده اند.

پرستاری در فرانسه
پرستاری در فرانسه

پرستار در فرانسه

وظایف یک پرستار در فرانسه شامل مراقبت های قبل و بعد از عمل، اندازه گیری دمای بدن و فشار خون بیماران، نمونه برداری از بیمار، نظارت و تجویز داروها و انفوزیون های وریدی، حمایت روانی از بیماران و بستگان آن ها است. در ادامه برخی از مزایای کار به عنوان پرستار در فرانسه مطرح شده است:

 1. کار در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 2. دسترسی به جاذبه های دیدنی فرانسه
 3. قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی همگانی فرانسه که سهم بیشتر آن توسط کارفرمای شما پرداخت می شود.
 4. علاوه بر 25 مرخصی با حقوق، از مرخصی مربوط به تولد فرزند و استعلاجی نیز برخوردار خواهید بود

 

درامد پرستاری در فرانسه

درامد پرستاری در فرانسه به طور سالیانه در حدود 56,670 یورو است. این رقم در کشورهایی در ایتالیا 29,222 یورو در حدود نصف حقوق سالانه فرانسه، در بلژیک در حدود 72508 یورو و در سوئیس 70965 یورو است.

نام کشور میزان حقوق سالیانه پرستاران به یورو
فرانسه 56670
ایتالیا 29222
بلژیک 72508
سوئیس 70965

 

درآمد پرستاری در فرانسه

براساس آنچه در سایت salaryexpert ارایه شده است درآمد پرستاری در فرانسه به طور میانگین سالیانه 56670 € است. علاوه بر این درآمد، پرستاران به طور متوسط ​​929 یورو پاداش دریافت می کنند.

درآمد پرستاری در فرانسه
درآمد پرستاری در فرانسه

حقوق پرستاری در فرانسه

متوسط حقوق ناخالص پرستار رسمی در فرانسه 56670 یورو یا معادل آن 27 یورو در ساعت است. همچنین یک پرستار رسمی در سطح ورودی (1-3 سال تجربه) به طور متوسط 40160 یورو حقوق دریافت می کند. یک پرستار رسمی در سطح ارشد (بیش از 8 سال تجربه) به طور متوسط 70122 یورو حقوق دریافت می کند.

 

مهاجرت پرستاران به فرانسه

فرانسه، آلمان و هلند از مقاصد محبوب مهاجرت پرستاران هستند. این کشورها دارای سیستم‌ های بهداشتی کارآمد و پیشرفته ای هستند و با کمبود پرستار مواجه هستند. مهاجرت پرستاران به فرانسه در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. مطابق برخی از آمارهای ارایه شده کشور فرانسه هم اکنون در حدود به 12000 پزشک و 50000 پرستار نیاز دارد.

مهاجرت پرستار به فرانسه

چرا مهاجرت پرستار به فرانسه افزایش یافته است؟ کادر پرستاری فرانوسی در حال پیر شدن هستند. میانگین سن پرستاران در این کشور 42 سال است و بالای 30 درصد از آن ها بالای 50 سال هستند. بنابراین کمبود نیروی جوان پرستار در فرانسه از موضوعات مهم برای دولت فرانسه است.

 

زبان فرانسوی برای پرستاری در فرانسه

اگرچه سطح زبانی مشخصی برای کار در فرانسه به عنوان یک پرستار در نظر گرفته نشده است اما مطمئناً برای کار در فرانسه و تعامل با بیماران و همکاران باید به زبان این کشور مسلط بود.

DELF و DALF دو آزمون شناخته شده برای نشان دادن تسلط به زبان فرانسوی هستند. آزمون DELF سطوح A1 تا B2 و آزمون DALF سطوح C1 تا C2 را بررسی می کند. اخذ یک نمره خوب در آزمون DELF می تواند احتمال موفقیت شما را در کسب فرصت شغلی موردنظر به طور چشمگیری افزایش دهد.

DELF به عنوان یک دیپلم صادر شده توسط وزارت آموزش ملی در نظر گرفته می شود. این آزمون دارای چهار سطح است:
DELF A1 و A2 کاربران دارای سطح مقدماتی و پایه را نشان می دهند و DELF B1 و B2 کاربران سطح پیشرفته را نشان می دهند.

زبان فرانسوی برای پرستاری در فرانسه
زبان فرانسوی برای پرستاری در فرانسه

ویزای کار پرستاری در فرانسه

اگر در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیلات خود در رشته پرستاری را به اتمام رسانده اید نیازی به معادل سازی مدرک نخواهید داشت. اما اگر فارغ التحصیل کشور در خارج از اتحادیه اروپا هستید نیاز است تا مدرک تحصیل شما در پرستاری مورد ارزیابی قرار بگیرد. و احتمالا نیاز خواهد بود که یک برنامه آموزشی پرستاری را نیز تکمیل کنید.

کار پرستاری در فرانسه

از آنجایی که کشور فرانسه دارای سیستم مراقبت های بهداشتی توسعه یافته ای است کار پرستاری در فرانسه اغلب در گروه شغل های محبوب فرانسوی قرار می گیرد. حرفه پرستاری در فرانسه نیز اغلب مورد احترام جامعه است و مردم احترام خاصی برای کادر درمانی در این کشور قائل هستند.

برای کار به عنوان پرستار در فرانسه در صورتی خارج از اتحادیه اروپا تحصیل کرده باشید می توانید مدرک آموزش پرستاری با به اختصار DEI که برگرفته از کلمات Diplômes d’Etat d’infirmier است با تکمیل کردن سه معاینه تشخیصی (diagnostic examinations) شامل موارد زیر اخذ کنید

 1. یک امتحان کتبی
 2. یک امتحان عملی که نشان دهنده مهارت های پرستاری است
 3. یک امتحان شفاهی که به صورت مصاحبه در مقابل یک هیئت منصفه 2 نفره است

البته برای پرستاران خارجی ممکن است به صورت موردی نیز تغییراتی در برنامه های آموزشی مورد نیاز داده شود.

پرستار دیالیز در فرانسه

پرستار یدیالیز یکی از گرایش های رشته پرستاری است. پرستارانی که دارای مدرک تحصیلی پرستاری با گرایش دیالیز هستند می توانند با آماده کردن مدارکی که در این مقاله گفته شد، برای کار در بخش دیالیز بیمارستان های فرانسوی اقدام نمایند.

رشته پرستاری در فرانسه
رشته پرستاری در فرانسه

رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه در بسیاری از دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ های این کشور امکان پذیر است. برای اخد مدرک DEI در فرانسه به سال زمان نیاز است. تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای رشته پرستاری در کشور فرانسه امکان پذیر است.

مدارک اصلی برای تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه:

 1. فرم پذیرش
 2. مدرک دیپلم
 3. پاسپورت معتبر
 4. گواهی مدرک زبان

تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه چه مزایایی دارد؟ کشور فرانسه دارای سابقه ای طولانی و در آموزش کادر پزشکی دارد. برای تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه و اخذ مدرک پرستاری از این کشور، باید برای پذیرش در یک IFSI یا یک دانشگاه ارایه دهنده برنامه های آموزشی پرستاری اقدام کنید.

چهار دانشگاه مطرح فرانسوی برای تحصیل پرستاری در فرانسه

 • IFSI Diaconesses de Reuilly
 • Sorbonne Université
 • Ecole des Hautes Etudes en Santé Publique School of Public Health
 • Aix-Marseille University

 

تحصیل در رشته کارشناسی پرستاری در فرانسه

در مقطع کارشناسی رشته پرستاری در فرانسه دوره های نظری و عملی در زمینه آناتومی، سلامت روان، فیزیولوژی، پرستاری کودکان و و … ارایه می شود. این برنامه های آموزشی، در سطوح تخصصی پرستاران را برای انجام مراقبت های گوناگون از بیماران آماده می کند.

طول دوران تحصیل پرستاری در فرانسه

مقطع لیسانس یا کارشناسی پرستاری در فرانسه اغلب در سه سال تحصیل تمام وقت به اتمام می رسد. مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس پرستاری فرانسوی دو سال و دکترا رشته پرستاری در فرانسه سه یا چهار سال است.

هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دانشجویان شهریه کمتری را برای هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه پرداخت می کنند. این هزینه متناسب با شهر، دانشگاه و مقطع متفاوت است. می توان گفت هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه مبلغی بین 300 یورو در شهر Reims تا 8000 یورو در پاریس متغیر است.

 

پرسش های رایج دباره پرستاری در فرانسه

تحصیل پرستاری در فرانسه چندسال است؟

کارشناسی پرستاری در فرانسه سه سال تحصیل تمام وقت، کارشناسی ارشددو سال و دکتری رشته پرستاری در فرانسه سه یا چهار سال است.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در کشور فرانسه چقدر است؟

این هزینه متناسب با شهر، دانشگاه و مقطع متفاوت است. برای مثال هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه در شهر Reims در حدود 300 یورو در شهر پاریس 8000 یورو است.

میزان حقوق و در آمد یک پرستار در فرانسه چقدر است؟

حقوق یک پرستار در فرانسه به طور متوسط 56670 یورو در سال و یا 27 یورو در ساعت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا