پرچم انگلیس | تفاوت پرچم و کشورهای انگلستان و بریتانیا

در این مقاله به بررسی مفاهیم انگلستان (England)، بریتانیای کبیر (Great Britain)، پادشاهی متحده (United Kingdom)و تفاوت های آن ها با یکدیگر می پردازیم.

انگلستان (England)

انگلیس یکی از کشورهای مهم تشکیل دهنده بریتانیای کبیر (Great Britain) است. از لحاظ جغرافیایی انگلستان (England) کشوری است که از سمت غرب با ولز (Wales) و از سمت شما با اسکاتلند (Scotland) مرز زمینی دارد. همسایه انگلستان در غرب، کشور ایرلند (Ireland) است. شمال غرب کشور انگلیس را دریای ایرلند (Irish Sea) و جنوب غربی آن را دریای سلتیک (Celtic Sea) در بر گرفته اند.

پرچم انگلیس

پرچم انگلیس از دو رنگ سفید و قرمز تشکیل شده است.

پرچم انگلستان
پرچم انگلستان

 

بریتانیای کبیر (Great Britain)

بریتانیا یا بریتانیای کبیر که به کل جزیره ای اطلاق می شود که کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز در آن قرار گرفته اند. در برخی موارد معادل انگلیسی بریتانیای کبیر به اختصار GB نوشته می شود که برگرفته از دو کلمه Great Britain است.

پرچم بریتانیا

پرچم بریتانیا از سه رنگ آبی، قرمز و سفید تشکیل شده است. از لحاظ ساختاری این پرچم حاصل ترکیب پرچم های سه کشور تشکیل دهنده آن یعنی انگلیس، اسکاتلند و ولز است. این پرچم شبیه پرچم United Kingdom است که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

پرچم بریتانیا
پرچم بریتانیا

 

پادشاهی متحده (The United Kingdom)

پادشاهی متحده یا The United Kingdom شامل سه کشور بریتانیا یعنی انگلیس، ولز و اسکاتلند و یک کشور ایرلند شمالی (Northern Ireland) است. نام کامل این کشور The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland است که به صورت پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی ترجم می شود. این کشور به اختصار UK نامیده می شود که برگرفته از دو کلمه United Kingdom است.

پرچم پادشاهی متحده

پرچم پادشاهی متحده نیز از سه رنگ آبی، قرمز و سفید تشکیل شده است. از لحاظ ساختاری پرچم پادشاهی متحده شباهت زیادی به پرچم بریتانیا دارد با این تفاوت که برچم ایرلند شمالی نیز به آن اضافه شده است.

پرچم پادشاهی متحده UK
پرچم پادشاهی متحده UK

 کلام پایانی

در تصویر زیر تفاوت انگلستان، بریتانیا کبیر (GB) و پادشاهی متحده (UK) نشان داده شده است.

تجربه اقامت انگلستان

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا